PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy inwestor w mieleckiej strefie

  • PAP    20 lutego 2012 - 12:52
Nowy inwestor w mieleckiej strefie

Prawie 9 mln zł zainwestuje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec spółka Inwest Bistro.
Firma planuje wybudować magazyny chłodnicze. Dzięki tej inwestycji zatrudnienie znajdzie ponad 20 osób.

Spółka otrzymała już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej od Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza mielecką SSE – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka ARP Roma Sarzyńska-Przeciechowska.

Firma na terenie lubelskiej podstrefy zakupi 2,5 ha działkę i wybuduje magazyny chłodnicze. Umożliwi to spółce świadczenie usług logistycznych i magazynowych.

Czytaj też: Przedłużenie specjalnych stref

Zgodnie z uzyskanym zezwoleniem, firma zadeklarowała zatrudnienie minimum 23 osób i inwestycje na poziomie 8,8 mln zł. Zakończenie projektu planowane jest w 2014 r. Inwest Bistro jest spółką celową powołaną przez Iglotex – producenta żywności mrożonej.

SSE Euro-Park w Mielcu (zabierz głos/oceń prezydenta) jest najstarszą strefą w Polsce, powstałą w 1995 r. Zarządza nią Agencja Rozwoju Przemysłu. Od początku istnienia strefy wydano już ponad 200 zezwoleń; przedsiębiorcy zainwestowali tu ok. 4,9 mld zł i utworzyli 14,5 tys. nowych miejsc pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Krzysztof - zgadzam się z, 2012-03-14 22:19:00

    Mielecka SSE jest wielkim osiągnięciem polskiego kapitalizmu. Tu pracodawca czyje sie prawdziwym panem, a pracobiorca prawdziwym niewolnikiem. Brak Związków Zawodowych, które są skutecznie eliminowane z mieleckiej SSE doprowadziły do zmowy płacowej. 15% bezrobocie, emigracja młodych "za chlebem...", brak fachowców w poszukiwanych zawodach, zatrudnianie na czarno lub na śmieciówki, niskie płace - to efekty rządów liberałów. Kiedyś za rządów "parszywej komuny" na wsk pzl pracowało ponad 20 tysięcy ludzi dając gwarancję stabilnego bytu swoim rodzinom, dziś SSE chwali się zatrudnieniem 14 tyś - brakuje więc jeszcze 5 tysięcy miejsc pracy, aby powrócic do stanu zatrudnienia sprzed 20 lat. Pytanie zasadnicze - ile SSE wniosła dochodu dla Skarbu Państwa z wpływów podatkowych od działalności firm z wyłączeniem podatków zapłaconych przez pracowników?  rozwiń
  • Krzysiek, 2012-02-20 15:55:20

    To wielki sukces ekipy Tuska, dwudziestu młodych nie będzie zmuszonych wyjechać z kraju.