PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy inwestor w podstrefie SSE Mielec

  • PAP    9 czerwca 2011 - 14:48

Firma transportowa Raben wybuduje na terenie SSE Rzeszów-Dworzysko magazyn przeładunkowy i wysokiego składu.
Władze spółki szacują, że inwestycja pochłonie ok. 20-25 mln zł. Raben jest pierwszą firmę, którą zainwestuje w rzeszowską strefę.

Jak poinformował wiceprezes Raben Polska Paweł Rymarowicz, firma na Podkarpaciu dotychczas wynajmowała magazyn o pow. 2 tys. mkw. W związku z rozwojem firmy doszliśmy jednak do wniosku, że musimy mieć własny magazyn. Od pewnego czasu rozglądaliśmy się w okolicach Rzeszowa za terenem, na którym mógłby powstać nasz magazyn. Po wyselekcjonowaniu wielu ofert zdecydowaliśmy się na SSE Rzeszów-Dworzysko - powiedział.

Czytaj też: Kolejny przetarg w mieleckiej SSE

Magazyn powstanie na 7 ha działce, którą firma kupiła od Agencji Nieruchomości Rolnych za blisko 10 mln zł. Obiekt będzie składał się z dwóch części: magazynu przeładunkowego o pow. ok. 5-6 tys. mkw. oraz magazynu wysokiego składu o powierzchni do 30 tys. mkw.

Rymarowicz zaznaczył, że warunkiem rozpoczęcia inwestycji jest wybudowanie dróg dojazdowych do działki. - Miasto deklaruje pomoc w tym zakresie. Drogi powinny powstać w połowie przyszłego roku. Wówczas na przełomie 2012-2013 r. rozpoczniemy budowę i planujemy oddać magazyn w III kwartale 2013 r. - dodał.

Czytaj też: Nowe zezwolenia w SSE w Mielcu

Początkowo prace dzięki tej inwestycji znajdzie 100 osób, ale jak deklaruje wiceprezes, jeśli zamówień będzie przybywać, zatrudnionych może zostać kolejne sto.

Specjalna Strefa Ekonomiczna Rzeszów-Dworzysko (zobacz notowania prezydenta), będąca podstrefą SSE Euro-Park Mielec (oceń prezydenta), została utworzona w marcu 2010 r. Obecnie liczy tylko 26 ha, ale w przyszłości włączone mają zostać do niej obszary z przyległych gmin - wówczas strefa będzie mieć powierzchnię 450 ha. Teren ten położony jest w pobliżu lotniska w Jasionce. W przyszłości w tym rejonie przebiegać będzie także budowana autostrada A4 oraz droga ekspresowa S19.

Oddział Raben Polska istnieje od 20 lat i ma 22 placówki na terenie kraju. Zatrudnia 2,5 tys. osób. Polski oddział jest wiodącym w Grupie Raben.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.