PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy inwestor w strefie ekonomicznej w Opolu

  • PAP    18 października 2011 - 16:02
Nowy inwestor w strefie ekonomicznej w Opolu

Należąca do niemieckiej firmy ifm Electronic spółka ifm Ecolink zainwestuje w opolskiej podstrefie wałbrzyskiej SSE ponad 30 mln zł. Spółka kupiła we wtorek 2,5 ha gruntu, na którym powstanie zakład zatrudniający 300 osób.
O podpisaniu aktu notarialnego sprzedaży gruntów poinformowano na specjalnej konferencji prasowej w opolskim Ratuszu.

- Miasto pozbyło się 2,5 ha gruntów za kwotę 1,6 mln brutto. W ten sposób doszło do przeniesienia prawa własności na firmę ifm, która wchodzi na rynek opolski jako dynamiczny, nowoczesny, wykorzystujący nowe technologie producent - mówił na konferencji prezydent Opola, Ryszard Zembaczyński (zabierz głos/oceń prezydenta).

W pierwszym etapie inwestycji w Opolu powstanie hala produkcyjna o powierzchni 4 tys. metrów kw. oraz pomieszczenia badawcze, biurowe i socjalne o pow. 1,1 tys. metrów kw. Zatrudnienie znajdzie tam 300 osób, całkowita wartość pierwszego etapu to od 30 do 35 mln zł.

Firma będzie w Opolu prowadzić działalność produkcyjną oraz badawczo - rozwojową. Decyzja o wyborze opolskiej podstrefy została spowodowana bardzo dobrym przyjęciem inwestora przez pracowników Urzędu Miasta, dobrą lokalizacją - w pobliżu autostrady A4, oraz potencjałem i zasobami kadrowymi opolskich uczelni.

- Będziemy chcieli podjąć bliższą współpracę z politechniką, zlecać prace badawczo-rozwojowe i współpracować z centralą firmy w Niemczech - zaznaczył członek zarządu ifm Ecolink, Andrzej Durdyń.

Zarejestrowana w Opolu spółka ifm Ecolink należy do firmy ifm Electronic z siedzibą w Niemczech, która istnieje od 1969 r. i zatrudnia w 70 krajach ponad 3,5 tys. pracowników. Niemiecka firma jest liderem w produkcji czujników i systemów sterowania, wykorzystywanych w optymalizacji procesów przemysłowych.

Spółka produkuje m.in. czujniki wykorzystywane w samochodowych systemach wspomagania parkowania, a także urządzenia sterujące dla przemysłu.

- Na przykład w przemyśle spożywczym są taśmy produkcyjne, które przesuwają się, zatrzymują i w odpowiednim momencie są na nich wykonywane konkretne czynności - napełnienie, zamknięcie, naklejenie etykiety - tłumaczył Durdyń.

Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, pełną zdolność produkcyjną fabryka ma osiągnąć do końca roku 2012. Spółka rozpoczęła już rekrutację pracowników, współpracując w tej kwestii z opolskim urzędem pracy.

- Mamy już wybranych pierwszych kandydatów, do tej pory zgłosiło się do nas - poprzez urząd pracy - ok. 100 osób chętnych do podjęcia pracy - powiedział Durdyń. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.