PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy inwestor w Wałbrzyskiej SSE

  • pt/pap    5 maja 2016 - 17:55
Nowy inwestor w Wałbrzyskiej SSE

Nowy inwestor oficjalnie ogłosił decyzję o realizacji inwestycji w Opolu na obszarze WSSE (fot.ssse.pl)

Producent systemów ociepleń i termoizolacji dla przemysłu i budownictwa - duńska firma Skamol A/S wybuduje swój zakład na 3-hektarowej działce w Opolu należącej do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE) Invest-Park.
O tym, że nowy inwestor oficjalnie ogłosił decyzję o realizacji inwestycji w Opolu na obszarze WSSE, poinformowało Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (COIE) działające przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.

Główny specjalista COIE Piotr Regeńczuk, który prowadził projekt dot. nowego inwestora podał, że firma Skamol rozważała ulokowanie swojego zakładu w kilku państwach Europy, np. w Niemczech, Włoszech, Czechach, na Węgrzech i w Polsce. Dodał, że w Polsce rozpatrywane były m.in. tereny w woj. dolnośląskim, śląskim, pomorskim i opolskim.

Ostatecznie zdecydowała się na Opole. Jak wyjaśnił Regeńczuk - wśród głównych powodów takiego wyboru inwestor wymienił "zasobność surowców, rozwijający się rynek, wysoką jakość obsługi inwestora oraz partnerstwo w relacjach".

Regeńczuk podał, że nowy zakład, który będzie produkować tzw. bloczki silikatowe, powstanie na 3-hektarowej działce przy ul. Północnej w Opolu. Wybudowana w tym miejscu hala ma mieć powierzchnię ok. 8 tys. m kw.

Skamol planuje zatrudnić ponad 20 osób - jak tłumaczył Regeńczuk - "przede wszystkim ze względu na skomplikowany i zautomatyzowany proces produkcji kadrę techniczną i inżynieryjną". "Firma liczy również na współpracę z uczelniami wyższymi, przede wszystkim z Politechniką Opolską" - dodał.

Regeńczuk powiedział, że inwestycja firmy Skamol w Opolu ma być warta ok. 10 mln euro. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku, a jej zakończenie i rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2017 r.

Przedstawiciel COIE zaznaczył też, że nowa inwestycja w Opolu to efekt misji gospodarczej do Danii sprzed kilku lat. Projekt dot. obsługi inwestora realizowany był przy współudziale Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki - Centrum Obsługi Inwestora oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Firma Skamol A/S jest producentem systemów ociepleń i termoizolacji dla przemysłu i budownictwa. Powstała w 1912 r. Dotychczas miała kilka zakładów w Danii oraz jeden w Rosji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.