PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy inwestor z branży oświetleniowej w krakowskiej SSE

  • PAP    17 kwietnia 2014 - 18:48

Ponad 5,8 mln zł zainwestuje firma PXM, producent profesjonalnych systemów oświetlenia, w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Swoje przedsięwzięcie zrealizuje w podstrefie w Niepołomicach k. Krakowa.
Jak poinformowała w czwartek Barbara Wityńska-Słącz ze spółki Krakowski Park Technologiczny zarządzającej SSE, inwestor otrzymał właśnie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy. Dzięki przedsięwzięciu powstanie co najmniej 10 miejsc pracy.

PXM jest producentem profesjonalnych systemów sterowania oświetleniem, wykorzystywanych w m.in. teatrach, muzeach oraz ogrodach. W jej ofercie znajduje się także oświetlenie architektoniczne, lampy LED czy sterowniki fontann.

Dotąd spółka Krakowski Park Technologiczny wydała 151 zezwoleń na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej. W strefie utworzono ponad 16 tys. miejsc pracy, a wysokość poniesionych nakładów wynosi 2,3 mld zł.

Krakowska strefa powstała w 1997 roku. Po ostatnim rozszerzeniu obszaru zajmuje 628 hektarów w 25 podstrefach, położonych na terenie 23 gmin.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.