PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy kompleks boisk sportowych za 2 mln zł w Gorzowie

  • PAP    1 czerwca 2011 - 10:58
Nowy kompleks boisk sportowych za 2 mln zł w Gorzowie

Oddano do użytku nowy kompleks boisk sportowych, którego budowa kosztowała ponad 2 mln zł. Obiekt znajduje się na dachu podziemnego garażu Filharmonii Gorzowskiej.
Obiekt będzie użytkowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Warszawskiej, w przyszłości przez szkoły artystyczne mające powstać przy filharmonii – poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Gorzów Wlkp., Anna Zaleska.

Wielofunkcyjny zespół boisk i bieżni sportowych ze sztuczną nawierzchnią powstał w ramach inwestycji związanej z budową Centrum Edukacji Artystycznej, którego pierwszym zakończonym elementem jest gmach filharmonii.

Budowa boisk kosztowała 2,1 mln zł i była współfinansowana z funduszy unijnych. Za te pieniądze powstało boisko do piłki nożnej i ręcznej, trzy boiska do koszykówki i tyleż samo do siatkówki, które można wykorzystać również do gry w tenisa ziemnego.

Na obiekcie można prowadzić również zajęcia lekkoatletyczne; jest tam bieżnia o dł. 60 metrów wraz z rozbieżnią do skoku w dal i trójskoku oraz skocznią wypełnioną piaskiem.

Wszystkie boiska wyposażone są w sztuczne oświetlenie, cały zespół jest ogrodzony, a przy każdym z boisk znajdują się ławki. Całkowita powierzchnia obiektu sportowego wynosi ok. 4,8 tys. metrów kwadratowych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.