PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy kompleks sportowy w Krakowie

  • GK    14 listopada 2012 - 10:09
Nowy kompleks sportowy w Krakowie

Dwa boiska wielofunkcyjne, bieżnia lekkoatletyczna oraz tor do jazdy na rolkach i rowerach – to obiekty, o które wzbogaciła się Szkoła Podstawowa nr 53 w Krakowie.
Kompleks sportowy został otwarty przez prezydenta Jacka Majchrowskiego.

- Kiedy patrzy się na tę szkołę trudno uwierzyć, że kiedyś mieściła się w niej tylko jedna klasa. Dziś to całkiem inny obiekt, który dodatkowo wzbogacił się o nowy kompleks boisk. Jestem przekonany, że do doskonałych wyników w nauce i osiągnięć uczniów w licznych konkursach humanistycznych, matematycznych i artystycznych teraz dołączą osiągnięcia sportowe" - powiedział Jacek Majchrowski.

Uczniowie szkoły otrzymali też od prezydenta piłki do gry w piłkę nożną.

W skład kompleksu przy SP 53 wchodzą: dwa boiska wielofunkcyjne - jedno (44x22 m) do gry w piłkę nożną i piłkę ręczną, drugie (32x19 m) do gry w koszykówkę i siatkówkę, oba o sztucznej nawierzchni (poliuretanowej) oraz bieżnia lekkoatletyczna o długości 60 m także o sztucznej nawierzchni.

Wokół większego boiska biegnie tor (ścieżka) do jazdy na rolkach i rowerach o nawierzchni betonowej o długość 285 m i szerokość 2,5 m, tor częściowo oświetlony (6 lamp solarnych).

Jak przypomina magistrat krakowski, to kolejny obiekt sportowo-rekreacyjny oddany do użytku w dzielnicy Dębniki w ostatnim czasie po orliku przy SP nr 40 oraz Centrum Sportu i Kultury Sidzina.

Koszt budowy kompleksu wyniósł 1 mln 100 tys. zł. Środki na inwestycję pochodziły z budżetu Krakowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.