PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy Korczyn zostanie odrestaurowany

  • PAP    29 kwietnia 2013 - 17:13
Nowy Korczyn zostanie odrestaurowany

W poniedziałek ruszyły prace przy szacowanej na 4,5 mln zł rewitalizacji miejscowości Nowy Korczyn w pow. buskim (świętokrzyskie). Projekt zakłada m.in. odnowienie rynku i dochodzących do niego ulic, budowę placu festynowego, przystani kajakowej i urządzenie plaży.
Projekt rewitalizacji Nowego Korczyna finansowany jest w 60 proc. z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, reszta pieniędzy pochodzi z budżetu gminy.

Jak powiedział zastępca wójta Nowego Korczyna Piotr Strach, gmina zamierza w pierwszej kolejności odrestaurować rynek oraz dochodzące do niego ulice.

Projekt zakłada między innymi budowę nowego oświetlenia, przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej, wymianę nawierzchni ulic i chodników oraz budowę parkingów. W dalszej kolejności powstanie plac festynowy, a wokół niego aleje spacerowe i parking. Na końcu wybudowana zostanie przystań kajakowa, urządzona plaża i kąpielisko. Zdaniem Stracha te inwestycje na Nidzie przyciągną turystów do gminy.

"Przystań kajakowa w Nowym Korczynie będzie ostatnią stacją w spływach kajakowych po Nidzie, organizowanych w regionie świętokrzyskim. Poza tym przystań będzie oddalona od rynku zaledwie o 100 metrów" - powiedział.

Budowa w Nowym Korczynie powinna zakończyć się w październiku 2014 r. Gmina Nowy Korczyn jest niewielką gminą położoną na południowych krańcach województwa świętokrzyskiego w powiecie buskim. Zamieszkuje ją niewiele ponad 6 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.