PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy magistrat za rok

  • Gazeta Wyborcza Białystok    7 października 2009 - 12:24

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie ocaleje żaden fragment z zabytkowej kamienicy, na której stanie nowa siedziba białostockiego magistratu - donosi "Gazeta Wyborcza Białystok"
Magistrat właśnie wybrał wykonawcę rozbiórki historycznych kamienic. Ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Sprzeciwiali się temu historycy, białostoccy architekci zrzeszeni w SARP i miłośnicy historii z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Ich głos włodarze potraktowali z lekceważeniem. Zaraz po wyburzeniu rozpocznie się budowa nowej siedziby dla departamentu obsługi mieszkańców. Rozbiórką zajmie się firma 4 BAU z Białegostoku. Za tą usługę wykonawca zażyczył sobie niecałe 250 tys. zł, to mniej niż zakładali urzędnicy.

- Spodziewaliśmy się nawet około miliona złotych - przyznaje Janusz Ostrowski, szef departamentu inwestycji w magistracie. - Wykonawca będzie mógł wejść z rozbiórką w połowie października i powinien się wyrobić z pracami do momentu, kiedy wybierzemy wykonawcę budowy. Trochę nam się opóźnił przetar, ale firma jest już nam znana i powinna sobie poradzić.

Około 21 października powinno nastąpić otwarcie ofert na budowę nowego gmachu, który zdaniem urzędników nawiązuje do obecnego.
Nowy budynek ma być gotowy do 30 września 2010 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.