PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy most na drodze krajowej nr 39

  • PAP    31 października 2013 - 13:54
Nowy most na drodze krajowej nr 39

GDDKiA zakończyła budowę mostu nad kanałem Odry w Brzegu. To część drogi krajowej nr 39. Kierowcy mogą już jeździć bez utrudnień, z którymi spotykali się od wiosny br.
Most zbudowano nad Odrą na ul. Krakusa w Brzegu, która leży w ciągu drogi krajowej nr 39. "W zasadzie nie była to przebudowa starego mostu, który całkowicie rozebrano, lecz budowa w jego miejsce zupełnie nowego obiektu" - poinformował PAP rzecznik prasowy opolskiego oddziału generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Wandrasz.

Prace budowlane ruszyły wiosną tego roku. Najpierw wybudowano tymczasowy most objazdowy, na który przeniesiony został ruch pojazdów i pieszych. Następnie rozebrano starą, zniszczoną konstrukcję mostu. Do zdemontowania starego mostu trzeba było użyć dźwigu ważącego 300 ton. Do Brzegu sprowadzono go z Katowic. Najpierw kilkunastotonowe dźwigary starego mostu pocięto palnikami. Następnie przeniesiono je na brzeg kanału Odry.

W tym miejscu zaczęto budowę nowego mostu, na dojazdach do nowego obiektu wyremontowano zniszczoną nawierzchnię. "Później trzeba było rozebrać most tymczasowy i drogę objazdową, uporządkować teren oraz wzmocnić brzegi kanału w pobliżu mostu - powiedział PAP Michał Wandrasz.

W tym tygodniu na moście i dojazdach pojawiło się oznakowanie poziome. Nowy most ma 62 m długości i blisko 16 m szerokości. Inwestycja kosztowała 20 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.