PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy most w Krośnie gotowy do końca 2013

  • KrosnoCity.pl    8 lipca 2013 - 10:49
Nowy most w Krośnie gotowy do końca 2013

Od środy (tj. 10.07) na ul. Konopnickiej w Krośnie pojawią się utrudnienia w ruchu, a od piątku (tj. 12.07) most na Wisłoku będzie całkowicie zamknięty dla ruchu. Do końca lipca ma potrwać budowa tymczasowej kładki dla pieszych, a jeżeli budowa pójdzie zgodnie z planem, to nowy most powinien być gotowy na koniec 2013 r.
Rozbudowa ulicy Konopnickiej wraz z przebudową mostu na rzece Wisłok będzie realizowana w trzech etapach. Pierwszy, to budowa tymczasowej kładki, która po wykonaniu mostu zostanie przeniesiona w inne miejsce, drugi demontaż istniejącego obiektu mostowego oraz trzeci budowa nowego mostu o rozpiętości teoretycznej 76 m (rozpiętość pomiędzy osiami podpór 32 m + 44 m) wraz z przebudową dojazdów do mostu.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 10,4 mln zł z czego ponad 5,5 mln zł to dofinansowanie, które udało się pozyskać z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Pozostała część tej kwoty to środki zarezerwowane w budżecie miasta.

Generalnym wykonawcą jest firma Mota - Engil Central Europe S.A. Funkcję Inżyniera Kontraktu będzie pełniło konsorcjum firm: ABE consulting S.C. oraz AB consulting S.C.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.