PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy most w Równem gotowy

  • www.krosnocity.pl (Ewa Bukowiecka)    14 listopada 2012 - 11:53
Nowy most w Równem gotowy

Użytkownicy drogi powiatowej Równe – Kopalnia mają powody do zadowolenia. Powiat Krośnieński zakończył, zgodnie z terminem, przebudowę mostu drogowego na rzece Jasiołce w miejscowości Równe (gm. Dukla).
Stary most był w złym stanie technicznym i wymagał pilnej odbudowy. W ostatnich latach zwiększyło się natężenie ruchu, głównie samochodów ciężkich, co w znacznym stopniu przyczyniło się do degradacji nawierzchni. Jezdnia z licznymi wybojami i ubytkami stanowiła zagrożenie dla użytkowników, a obiekt wymagał oczyszczenia i konserwacji.

Zakres prac obejmował m.in. oczyszczenie elementów podpór płyty pomostu, zamontowanie bariero - poręczy, wykonanie izolacji, wymianę elementów konstrukcyjnych obiektu, wykonanie nawierzchni jezdni, chodników oraz umocnienie brzegów rzeki.

Po przebudowie zmieniły się parametry mostu: zwiększyła się nośność do 30 ton, długość wynosi 65,80 m, a szerokość 9,55 m - 9,66 m.

Podczas symbolicznego otwarcia mostu obecni byli przewodniczący rady powiatu Andrzej Krężałek, dyrektor zarządu Jan Pelczar, kierownik powiatowego zarządu dróg Marek Pepera oraz wykonawca Walenty Kuśnierz i kierownik budowy Rafał Smoroński.

W imieniu władz samorządowych powiatu, dyrektor Jan Pelczar podziękował wykonawcy za rzetelnie przeprowadzoną inwestycję i dotrzymanie terminu.

Roboty budowlane wykonało Budownictwo Komunikacyjne z Nowego Sącza. Koszt inwestycji wyniósł ponad 997 tys. zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.