PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy obiekt sportowo - rekreacyjny w Lesznie

  • AT    1 września 2012 - 10:23
Nowy obiekt sportowo - rekreacyjny w Lesznie

W niedzielę o godzinie 10:00 nastąpi uroczyste otwarcie Bulodromów Linum w Lesznie. Po krótkiej ceremonii rozegrane zostaną konkursy w ramach Pikniku Rodzinnego „Niedziela z Bulami”.
Obiekt powstał na terenie udostępnionym przez miasto Klubowi Petanque Leszczynko. Członkowie klubu po mistrzowsku poradzili sobie z tym przedsięwzięciem dzięki pomocy zaprzyjaźnionych firm. Kropkę nad i postawiło miasto, stawiając ogrodzenie wokół bulodromów.

Noszą nazwę Linum, gdyż tak nazywano tereny przyległe do zakładu przerobu lnu, zanim wybudowano na nich osiedla.

Klub Petanque Leszczynko liczy obecnie 92 członków i jest największy w Polsce. Prezes Romuald Ratajczak powiedział niedawno, że Leszno będzie stolicą polskiej „petanki”, a patrząc na solidność wykonania 12 bulodromów na skraju osiedla Zielone Światło, należy mieć wrażenie, że nie są to słowa rzucane na wiatr. Nowy obiekt jest tylko narzędziem do uzyskania nadrzędnego celu.

Codziennie po południu można spotkać tam zwolenników gry metalowymi kulami, a wśród nich sporo młodzieży, co stwarza fundament pod jeszcze dynamiczniejszy rozwój tej dyscypliny w naszym mieście i regionie.

– Na bulodromy przychodzą ludzie całymi rodzinami. W wakacje grało dużo młodzieży – cieszy się Romuald Ratajczak. – Nasza działalność idzie w kierunku rekreacji. Chcemy mieszkańcom Leszna zaproponować dogodne warunki do integracji na świeżym powietrzu i prowadzenia zdrowego stylu życia. A jeśli wśród graczy trafi się wybitny talent, to go nie zmarnujemy.

W niedzielnych zawodach wystartuje 25 par. Lista startowa jest już kompletna. Drugi konkurs zorganizowany zostanie dla młodzieży. Zapisać się będzie można jeszcze w dniu zawodów.

Klubowi działacze nie zapominają też o innych miejscach doskonale nadających się do rozgrywania turniejów, a takim jest plac Metziga w Lesznie. W październiku zaproszą tam najlepszych graczy do rywalizacji o mistrzostwo powiatu leszczyńskiego. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.