PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy orlik i hala w Dobczycach

  • AT    3 grudnia 2011 - 11:43
Nowy orlik i hala w Dobczycach

W Dobczycach (małopolskie) otwarto pierwszego w gminie orlika i nowoczesną halę sportową, która powstała z pomocą pieniędzy unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO). Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał marszałek Marek Sowa.
Nowopowstały orlik to pierwsza taka inwestycja w gminie. Kosztowała ona ponad 1 mln zł. Budowa kompleksu boisk to zasługa połączonych sił Ministerstwa Sportu i Turystyki, Województwa Małopolskiego (zabierz głos/oceń marszałka) - które dołożyło 333 tys. zł - oraz gminy.

Jak informuje Urząd Marszałkowski kompleks sportowy w Dobczycach to 142 tego typu obiekt otwarty na terenie Małopolski. W samym powiecie myślenickim w 2011 r. powstał jeszcze jeden orlik w Wiśniowej. Łącznie na terenie powiatu zlokalizowanych jest obecnie siedem orlików. Powstały w Myślenicach, Sieprawiu, Lubniu, Pcimiu, Tokarni, Wiśniowej i Dobczycach. Na przełomie 2000 i 2001 roku Dobczyce uczestniczyły także w programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Małopolskiego uzyskując 650 tys. zł na budowę małej hali w Brzączowicach.

Dzięki pieniądzom unijnym w budynku Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego powstała supernowoczesna hala sportowa. Inwestycja kosztowała ponad 7 mln zł, z czego blisko 3 mln zł dołożyła Unia. Pieniądze przyznał marszałek Małopolski z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 - donosi magistrat.

I tak w dwukondygnacyjnym budynku znalazła się hala sportowa z trybunami na 400 osób oraz salą gimnastyczną. Z hali korzystać będą szkoły, kluby, mieszkańcy i turyści.

Planuje się, że w ciągu roku prowadzonych będzie w niej blisko 7 tys.  zajęć wychowania fizycznego dla ponad 750 gimnazjalistów. Nowa hala ma wzbogacić ofertę sportową i kulturalną. Organizowane w niej będą duże imprezy sportowe i widowiska artystyczne o zasięgu ponadregionalnym. Szacuje się, że w ciągu roku będzie można zorganizować co najmniej dwie imprezy sportowe na 150 zawodników i 700 widzów.

W sumie dofinansowanie z Unii w ramach MRPO dla dwóch projektów (budowę budynku Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego w Dobczycach oraz hali sportowej)  to blisko 18 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.