PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy ośrodek ruchu drogowego za 14 mln zł

  • PAP    28 listopada 2011 - 17:23

Nową siedzibę oddziału toruńskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) otwarto w poniedziałek w Grudziądzu. Koszt inwestycji to 14 mln zł.
Poprzednio oddział WORD mieścił się w innym miejscu, w wynajętych obiektach. Dzięki poprawie warunków w placówce będzie można nie tylko przeprowadzać egzaminy na prawo jazdy, ale również prowadzić zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz szkolenia dla kierowców, którzy przekroczyli limit punktów karnych, a także tych przewożących materiały niebezpieczne oraz strażników gminnych i leśnych, a także pracowników zarządów dróg.

Obecnie oddział WORD zajmuje powierzchnię 1,8 ha. W nowym budynku administracyjno-szkoleniowym znajduje się m.in. sala szkoleniowa dla 150 osób z wyposażeniem audiowizualnym, sala z 15 stanowiskami do przeprowadzania egzaminów, pracownia psychologiczna i zaplecze socjalne dla pracowników. Powstał też budynek techniczny, w którym znalazły się garaże, warsztat i myjnia.

Na placu manewrowym ośrodka jednocześnie może zdawać egzamin pięciu kandydatów na kierowców - trzech w samochodach osobowych i dwóch na ciężarówkach. Wydzielono też parking na 50 aut.

Teren na nową siedzibę oddziału WORD przekazało miasto Grudziądz (1,3 ha w formie darowizny, 0,5 ha za połowę ceny).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.