Nowy parking miejski w Krakowie

Blisko 9,8 mln zł będzie kosztować budowa parkingu miejskiego koło hali KS Korona w dzielnicy Podgórze w Krakowie. Władze miasta podpisały w środę umowę z wykonawcą inwestycji - firmą Inter-Bud, która wygrała przetarg na zaprojektowanie i budowę obiektu.
Nowy parking miejski w Krakowie

Jak poinformował zastępca prezydenta Krakowa Tadeusz Trzmiel, nowy parking naziemny ma w znaczący sposób poprawić warunki parkowania dla mieszkańców tej części miasta.

"Chcemy, aby zarządcą parkingu był Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu i aby obowiązywały na nim ceny takie same, jak w strefie płatnego parkowania" - dodał. W krakowskiej strefie płatnego parkowana pierwsza godzina postoju kosztuje 3 zł.

Parking dla samochodów ma powstać na tyłach hali KS Korona w Podgórzu, u zbiegu ulic Warneńczyka i Zamoyskiego. Obiekt będzie miał cztery poziomy i 1,5 tys. m kw. powierzchni. Znajdzie się w nim miejsce dla 200-250 pojazdów.

Zgodnie z umową prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, a oddanie parkingu do użytku zaplanowano na lipiec 2014 r. Pieniądze na inwestycję pochodzą z budżetu miasta.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE