PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy parking przed skarbówką w Swarzędzu

  • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    19 sierpnia 2011 - 15:30
Nowy parking przed skarbówką w Swarzędzu

Trwa modernizacja nowego parkingu przed siedzibą Urzędu Skarbowego w Swarzędzu przy ulicy Dworcowej 7.
Na czas budowy postój samochodów został przekierowany na zaplecze budynku biurowego, gdzie zlokalizowany jest parking wewnętrzny.

– Taka decyzja w bardzo ograniczonym zakresie rozwiązuje problem, ale niestety nie było innej alternatywy. Inwestycja wzbudza niezwykle pozytywne opinie użytkowników budynku biurowego oraz klientów marketu „Piotr i Paweł”, a co zaskakujące, nie odnotowaliśmy ani jednej interwencji dotyczącej braku miejsc postojowych. Od pierwszych dni robót budowlanych spotykamy się z ogromną życzliwością oraz wyrozumiałością – informuje Tomasz Pawłowski, specjalista do spraw marketingu i rozwoju firmy, przedstawiciel inicjatora remontu – firmy „Gest”.

„Gest” Centrum Obrotu i Zarządzania Nieruchomościami Spółka z o.o. jest w częściowym posiadaniu terenu przed marketem Piotr i Paweł oraz budynkiem Urzędu Skarbowego. Remont parkingu odbywa się nakładem finansowym ze środków prywatnych.

Decyzja pozwolenia na budowę, która kosztuje ok. 800 tysięcy złotych, została wydana 12 maja tego roku.

Jak podaje Tomasz Pawłowski od dłuższego już czasu spółka starała się pozyskać teren należący do gminy. To, co udało się zrobić, to opracowanie przez gminę koncepcji zmian, które zostaną przeprowadzone w najbliższym czasie na terenie Swarzędza.

Wśród nich znalazła się między innymi modernizacja parkingu przed swarzędzką skarbówką. Na wyremontowanym terenie przewidziano trzy miejsca dla niepełnosprawnych kierowców, z czego dwa bezpośrednio przy wejściu głównym do budynku oraz jedno przy pawilonie handlowym.

Nowy parking ma być również większy, będzie posiadać ławki, zielone miejsca i latarnie. Co ważne, parking będzie bezpłatny. Zostanie też poszerzony z pięćdziesięciu stanowisk parkingowych do aż 86 miejsc postojowych. Budowa potrwa do końca sierpnia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.