PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy prezydent Zamościa spotkał się z zarządem województwa

  • Gazeta Zamojska    9 grudnia 2014 - 08:31
Nowy prezydent Zamościa spotkał się z zarządem województwa

Gazeta Zamojska

Prezydent elekt Andrzej Wnuk spotkał się w Zamościu ze Sławomirem Sosnowskim, marszałkiem województwa lubelskiego oraz wicemarszałkiem Arkadiuszem Bratkowskim.
Panowie, poza złożeniem sobie wzajemnie gratulacji z wygranych wyborów, rozmawiali o przyznanym dofinansowaniu do remontu Akademii Zamojskiej oraz możliwości wsparcia przebudowy zamojskiego zalewu ze środków unijnych.

Ta ostatnia inwestycja nie znalazła się w Kontrakcie dla Województwa Lubelskiego, który negocjowany był jeszcze za poprzedniego prezydent Zamościa.

Czytaj też: Fortyfikacja Twierdzy Zamość prawie jak nowa

- Chciałbym pozyskać dofinansowanie na rozbudowę tego zalewu ze środków na rozwój turystyki, bądź z funduszy na meliorację i gospodarkę wodną – mówił podczas spotkania prezydent Andrzej Wnuk.

Czytaj też: Jak inwestować unijne pieniądze w Zamościu?

Rozmówcy nie ukrywali, że będzie to trudne zadanie, bowiem inwestycja ta nie uzyskała wpisu do kontraktu dla województwa lubelskiego. Istnieje jednak szansa na jej szybką realizację, jeśli uda się wykorzystać środki na meliorację.

- Na razie dyrektywa wodna nie jest ratyfikowana i tu przy mądrym działaniu możliwe jest pozyskanie pieniędzy na te inwestycję – zaznaczył marszałek Sosnowski. Rozmawiano też, w jaki sposób wykorzystać środki na remont Akademii Zamojskiej.

- Panowie podkreślili serdeczne stosunki, łączące ich od wielu lat i zaakcentowali wolę współpracy przy wspólnym rozwiązywaniu problemów samorządu zamojskiego. Na koniec umówili się na kolejne robocze spotkanie już w Lublinie – poinformował Marek Gajewski, rzecznik prasowy prezydenta Zamościa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.