PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy Sącz: Park Strzelecki zostanie zrewitalizowany dzięki środkom z UE

  • PAP    1 maja 2018 - 11:29
Nowy Sącz: Park Strzelecki zostanie zrewitalizowany dzięki środkom z UE
Koszt inwestycji, która zostanie zrealizowana w pierwszym kwartale 2021 roku, szacowany jest na 53 mln zł, z czego 30 mln zł stanowią środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. (Fot. Shutterstock)

Zaniedbany Park Strzelecki w Nowym Sączu zostanie zrewitalizowany kosztem 53 mln zł przy wsparciu funduszy unijnych. Blisko 10-hektarowy obszar zyska wielofunkcyjny charakter i służyć będzie organizacji plenerowych imprez kulturalnych i rekreacyjnych.
Koszt inwestycji, która zostanie zrealizowana w pierwszym kwartale 2021 roku, szacowany jest na 53 mln zł, z czego 30 mln zł stanowią środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Umowy gwarantujące dofinansowanie projektu podpisali wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys oraz prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Jak podkreślił prezydent miasta, Park Strzelecki po rewitalizacji stanie się wizytówką Nowego Sącza, a pozyskane środki unijne pozwolą zrealizować projekt w wysokim standardzie. - Dzisiaj można obejrzeć park i się wstydzić, ale to się zmieni w przeciągu najbliższych dwóch lat. Decyzją zarządu województwa małopolskiego właśnie rozpoczynamy tę inwestycję - zaznaczył Nowak.

Według niego, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Nowego Sącza, blisko 10-hektarowy Park Strzelecki zyska wielofunkcyjny charakter i służyć będzie organizacji koncertów, imprez plenerowych, rodzinnych pikników, zajęć rekreacyjnych, sportowych, społecznych i integracyjnych.

Najważniejszą inwestycją będzie zadaszony kompleks amfiteatralny ze sceną i widownią na 4 tysiące miejsc, który zastąpi zrujnowaną muszlę koncertową. Zaplanowano także instalację urządzeń projekcyjnych dla kina letniego z laserowym projektorem i ekranem pneumatycznym.

Przebudowane zostaną parkowe alejki, zainstalowane nowe oświetlenie. W projekcie znalazły się także: fontanna, pawilon parkowy, ścieżka do uprawiania joggingu i wszelkiego rodzaju urządzenia dla dzieci. W sąsiedztwie parku przewidziano budowę około 200 wydzielonych miejsc postojowych dla samochodów. Zostaną także przebudowane ulice Jadwigi Wolskiej i Ogrodowa.

Wicemarszałek Stanisław Sorys przypomniał, że tylko w subregionie sądeckim na projekty związane m.in. z rewitalizacją obszarów miejskich i wiejskich władze województwa przeznaczyły 265 mln zł z regionalnego programu operacyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.