PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy Sącz: Przetarg na budowę nowego mostu heleńskiego na Dunajcu

  • aw/PAP    22 maja 2017 - 12:12
Nowy Sącz: Przetarg na budowę nowego mostu heleńskiego na Dunajcu
Zdaniem władz miasta inwestycja ta rozwiąże problemy komunikacyjne w centrum Nowego Sącza (fot.ptwp)

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu ogłosił przetarg na budowę nowego tzw. mostu heleńskiego na Dunajcu.
• Inwestycja obejmuje budowę mostu i  przebudowę układu komunikacyjnego po obu stronach rzeki. 

• Inwestycja szacowana na ok. 91 mln zł uzyskała unijne dofinansowanie w wysokości 77 mln zł.

Władze miasta zapowiadają, że realizacja inwestycji rozpocznie się w tym roku. Nowy most zastąpi wysłużony stary most heleński, który znajduje się w fatalnym stanie technicznym. Most leżący w ciągu drogi krajowej nr 75 i 28 stanowi jedną z najważniejszych przepraw w Nowym Sączu.

Zakres inwestycji obejmuje kompletną przebudowę mostu na Dunajcu, polegającą na całkowitej rozbiórce istniejącego obiektu i budowie w jego miejsce nowego, dwuprzęsłowego mostu. Droga krajowa nr 75 i 28, w ciągu której jest zlokalizowany most, zostanie dostosowana do parametrów odpowiadających klasie GP (główna przyspieszona). Przeprawa przez Dunajec będzie mieć cztery pasy ruchu i ścieżkę rowerową.

Zaplanowano też modernizację istniejących skrzyżowań w rejonie ulic Bulwar Narwiku - Legionów - Tarnowska i ulic Krakowska - Dunajcowa - Starowiejska, gdzie powstaną dwa ronda ułatwiające wjazd na nowy most. Zakończenie prac przewidziane jest na styczeń 2019 r.

Zdaniem władz miasta inwestycja ta rozwiąże problemy komunikacyjne w centrum Nowego Sącza. Miasto otrzymało na realizację inwestycji 77 mln zł z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wartość całej inwestycji szacowana jest na blisko 91 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.