PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy stary most i obwodnica

  • Gazeta Żywiecka (Tomasz Matlakiewicz)    1 marca 2012 - 10:56
Nowy stary most i obwodnica

94 mln zł ma kosztować budowa nowego mostu na Sole wraz brakującym kawałkiem obwodnicy na Korbielów. Procedury przetargowe powinny ruszyć jeszcze w tym roku. Wcześniej Żywiec musi jednak uporać się z wykupem działek pod drogę.
Tomasz Terteka, rzecznik żywieckiego magistratu, przyznaje, że na tą inwestycję miasto czeka od lat. - Przeprawa powstanie na miejscu starego mostu, który czeka rozbiórka.

Nie jest on w najlepszym stanie technicznym,podczas alarmów powodziowych zazwyczaj trzeba go zamykać, i to nie tylko dla kierowców, ale również dla ruchu pieszego. Nowy most ma stać na potężnych łukach przerzuconych, ponad drogą, nie zaś na filarach, więc nie będzie tak narażony na działanie wielkiej wody - zapowiada.

Z ulgą odetchną również kierowcy. Projektowany odcinek drogi łączący aleję Jana Pawła II z ul. Witosa powinien rozładować korki, które tworzą się w tym rejonie praktycznie codziennie.

Ciekawostką jest projektowane skrzyżowanie nowej obwodnicy z ulicą Kościuszki. Ma być dwupoziomowe, a nowy odcinek poprowadzony będzie pod istniejącą ulicą, poniżej lustra rzeki Soły. Zanim jednak korki znikną bezpowrotnie, Żywiec czekają potężne utrudnienia komunikacyjne. Budowa nowego mostu oznacza bowiem zamknięcie drogi co najmniej na kilka miesięcy. Inwestycja ma być gotowa w 2015 roku. Pieniądze na inwestycję mają pochodzić z budżetu województwa śląskiego.

Budowa mostu wraz z odcinkiem drogi została już wpisana do budżetu inwestycyjnego województwa śląskiego (oceń działania marszałka).

Na wykup działek urząd otrzymał od marszałka 5 mln. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.