PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy szpital przyjmie dzieci za trzy lata

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    9 września 2011 - 07:32
Nowy szpital przyjmie dzieci za trzy lata

Ruszyła budowa szpitala pediatrycznego w Kampusie Banacha. Obiekt będzie gotowy w 2014 r.
Szpital będzie miał charakter modułowy. Na dziedzińcach zaplanowano skwery i zieleńce.

Na plac wjechały już koparki. Rozpoczęło się przygotowywanie terenu. Na początku będzie budowana ściana szczelinowa od strony szpitala przy Banacha – informuje „Życie Warszawy”.

Szpital powstanie na terenie Kampusu Banacha przy ul. Żwirki i Wigury, na działce wartej 54 mln zł, która jest od lat własnością uczelni.

Do nowego budynku przeniosą się placówki z ul. Działdowskiej i Litewskiej, które przyjmują teraz 60 proc. wszystkich małych pacjentów w stolicy. W szpitalu pediatrycznym stanie 527 łóżek.

Znajdą się tam Szpitalny Oddział Ratunkowy, oddziały zachowawcze wszystkich specjalności, m.in. diabetologia, hematologia czy nefrologia, oraz oddziały zabiegowe, np. kardiologia i urologia.

Trwają przetargi na inwestora zastępczego, a w tym tygodniu ogłoszono przetarg na generalnego wykonawcę. Zostanie wyłoniony w marcu przyszłego roku. Zgodnie z planami szpital powinien przyjąć pierwszych pacjentów w 2014 r. Obiekt będzie kosztował 550 mln zł. Pieniądze wyłoży Skarb Państwa – pisze „Życie Warszawy”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.