PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy Targ przebuduje rynek miejski

  • PAP    21 kwietnia 2011 - 21:37

Przebudowa rynku miejskiego w Nowym Targu będzie kosztowała 4 mln 850 tys. zł. W czwartek podpisano umowę na wykonanie tej inwestycji. Prace mają się zakończyć we wrześniu przyszłego roku.
Nowotarski rynek odnowi firma Strabag. Do końca sierpnia ma powstać projekt a od września ruszą prace budowlane. Największe utrudnienia związane z przebudową rynku czekają mieszkańców w przyszłym roku: od kwietnia do wakacji.

Przebudowa nowotarskiego rynku będzie polegała m.in. na wymianie nawierzchni, ograniczeniu miejsc parkingowych. Wysokie drzewa zasłaniające ratusz będą zastąpione drzewami i krzewami niskopiennymi. Na rynku ma także powstać fontanna. Istniejące trawniki w znacznej mierze mają być przykryte kamiennymi płytami.

Sprzed nowotarskiego ratusza, który stoi w centralnym miejscu rynku, zniknie pomnik Władysława Orkana. Zostanie on przeniesiony w inne miejsce. Rada miejska zadecyduje czy monument znajdzie się w innej części rynku czy też na nowotarskim Placu Słowackiego.

Modernizacja nowotarskiego rynku będzie realizowana w ramach projektu Rewitalizacji Centrum Nowego Targu, dofinansowanego ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Całkowita wartość realizowanego od 2009 r. projektu Rewitalizacji Centrum Nowego Targu wynosi 21,7 mln zł, z czego niemal 12,5 mln zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu miasta. W ramach projektu już zrealizowano m.in. modernizację ulic i placów w centrum miasta oraz odnowiono zabytkowy ratusz.

Nowy Targ, leżący u zbiegu Białego i Czarnego Dunajca we wschodniej części Kotliny Orawsko-Nowotarskiej, u podnóża Gorców, jest głównym ośrodkiem handlowym i przemysłowym Podhala. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.