PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy termin zakończenia Narodowego

  • wnp.pl (TE)    15 czerwca 2011 - 09:59
Nowy termin zakończenia Narodowego

Konsorcjum budujące Stadion Narodowy w Warszawie poinformowało we wtorek późnym wieczorem o zawarciu ugody z Narodowym Centrum Sportu.
Porozumienie zakłada zakończenie wszelkich prac przez generalnego wykonawcę do 29 listopada 2011 r. Ugoda obejmuje również zastąpienie dotychczasowego lidera konsorcjum – Alpine Bau – przez Hydrobudowę Polską. Skład konsorcjum uzupełnia jeszcze PBG.

Czytaj też: Narodowy z poślizgiem

Według wcześniejszych informacji, przekazywanych przez Narodowe Centrum Sportu, zmiana lidera ma przyczynić się do zwiększenia efektywności prac m.in. poprzez zmiany w kierownictwie budowy i zaangażowanie dodatkowych sił wykonawczych.

Cena kontraktu pozostaje nie zmieniona i wynosi ponad 1,252 mld zł. Ponadto treść porozumienia reguluje wszelkie kwestie związane z wzajemnymi roszczeniami stron.

W środę Narodowe Centrum Sportu ma poinformować o wyborze wariantu naprawy wadliwie zamontowanych schodów kaskadowych na stadionie, które są głównym powodem opóźnień w realizacji obiektu.

Brak schodów uniemożliwia dostęp do górnego poziomu trybun, co oznacza, że pojemność stadionu jest ograniczona o połowę. Koszty naprawy ma ponieść generalny wykonawca. Pierwotnie budowa Stadionu Narodowego miała zakończyć się w czerwcu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • karafioł, 2011-06-15 10:15:59

    BĄDZMY PUNKTUALNI!! NIE SPÓŻNIAJMY SIE ZODDAWANIEM PRAC!! Bieżmy przykład z Niemców.