PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy trend w aranżowaniu przestrzeni miejskiej

  • Propertydesign.pl    19 maja 2015 - 19:25
Nowy trend w aranżowaniu przestrzeni miejskiej
fot.fotolia

Urban gardening to zjawisko polegające na zagospodarowaniu miejskich nieużytków i stworzenie z nich miejsca przeznaczonego na przykład do hodowli roślin czy warzyw. Takie miejsca, ku uciesze mieszkańców miast, powstają już w Warszawie, Szczecinie, Krakowie czy Wrocławiu.
Miejskie ogrody cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko upiększają krajobraz, ale pozwalają cieszyć się własną, zdrową żywnością.

Wielu mieszkańców miast ubolewa, że nie ma własnego kawałka ziemi, na której mogliby stworzyć mały, przydomowy ogródek. Wbrew pozorom wystarczy bardzo mały balkon, a nawet zwykłe okno czy kawałek zieleni na osiedlu, by stworzyć prawdziwy raj z własnoręcznie zasadzonymi warzywami i ziołami.

W Stanach Zjednoczonych i krajach zachodniej Europy najpopularniejszymi przykładami działań wpisujących w trend urban gardening są po prostu kwiaty doniczkowe. Nie chodzi jednak o posiadanie jednego kaktusa, lecz tworzenie całych kompozycji roślin, ziół czy warzyw, które można później wykorzystać w kuchni. Młode marki z MyBaze.com pokazują, że miejski ogródek można tworzyć w ciekawych formach, z użyciem małych form architektonicznych, ciekawie zaprojektowanych pod względem designu.

Taki ogród dostępny dla wszystkich mieszkańców mieści się m.in. w Warszawie na terenie dawnej fabryki Norblin - to BioBazar.

Cały artykuł czytaj na Propertydesign.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.