PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy trend w śląskich i zagłębiowskich miastach

  • Propertynews.pl    18 kwietnia 2017 - 11:36
Nowy trend w śląskich i zagłębiowskich miastach
Wynajmem magazynów interesują się dziś przede wszystkim mieszkańcy dużych śląskich i zagłębiowskich miast (fot.Sejfboksy)

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz popularniejsze wśród mieszkańców Śląska i Zagłębia.
Zamiast do piwnicy, na strych czy do garażu, mieszkańcy Śląska i Zagłębia coraz częściej decydują się na przechowywanie swoich rzeczy w specjalnych magazynach samoobsługowych. Dziś w regionie działają już 3 tego typu miejsca. W całej Polsce 11. Pod względem liczby magazynów woj. śląskie zajmuje obecnie 4. miejsce w kraju.

- Rynek magazynów samoobsługowych w Polsce i woj. śląskim jest bardzo młody. Na Śląsku i w Zagłębiu dopiero ostatnie 2 lata przynoszą dość dynamiczny jego rozwój, związany z powstaniem nowych hal. Ich pojawienie się jest efektem coraz większego zainteresowania mieszkańców regionu wynajmem tego typu powierzchni, jako bezpieczniejszej alternatywy dla piwnicy czy garażu – przekonuje Aleksandra Suwała, przedstawicielka Sejfboksów z Sosnowca.

Wynajmem magazynów interesują się dziś przede wszystkim mieszkańcy dużych śląskich i zagłębiowskich miast, głównie: Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej i Czeladzi.

Blisko 60 proc. najemców stanowią dziś klienci indywidualni. Z kolei około 40 proc. przypada na niewielkie, lokalne firmy, w większości prowadzące sprzedaż on-line i traktujące magazyny jako swoje zaplecze logistyczne.

- Magazyny wynajmują głównie osoby mające za mało miejsca w mieszkaniach. Są to w większości mieszkańcy dużych blokowisk, ale także mieszkańcy nowych bloków, w których deweloperzy nie stworzyli piwnic, strychów czy komórek lokatorskich. Brak dodatkowej powierzchni w domu to dziś najczęstszy powód, dla którego wynajmujemy boksy. Dotyczy on niemal 90 proc. wszystkich najmów klientów indywidualnych - mówi Aleksandra Suwała.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.