PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy wał przeciwpowodziowy w Gryfinie

  • PAP    7 listopada 2011 - 20:16
Nowy wał przeciwpowodziowy w Gryfinie

Gryfinio ma nowo wybudowany wał przeciwpowodziowy. To pierwszy etap inwestycji, która ma chronić miasto przed powodzią. Jej łączny koszt wyniesie 16,5 mln zł, a środki pochodzą z budżetu państwa.
- Tym wałem o znakomitej konstrukcji zabezpieczymy Gryfino przed podtopieniami - powiedział wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz.

Łączna długość wału to około 2,5 km. To pierwszy etap inwestycji - kosztował ponad 9 mln złotych. Środki na budowę zabezpieczeń przeciwpowodziowych pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Programu dla Odry 2006, który ma m.in. zapewnić bezpieczeństwo przeciwpowodziowe terenów leżących w dorzeczu Odry.

Wnętrze wału wypełnione jest substancją bentonitowo-cementową, która gwarantuje szczelność. Materiał ten zabezpiecza również wał przed zwierzętami ryjącymi, które osłabiają jego konstrukcję. Wał przystosowany jest do ruchu pieszych i jeżdżenia rowerem po jego szczycie. Może w przyszłości zostać włączony do sieci tras rowerowych.

Drugi etap inwestycji ma być zakończony w sierpniu przyszłego roku i będzie kosztował 7,5 mln złotych. Planowane jest wtedy oddanie do użytku 1,2 km ścian przeciwpowodziowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.