PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy węzeł na autostradzie A-1 w Warlubiu

  • PAP    2 lutego 2011 - 06:26
Nowy węzeł na autostradzie A-1 w Warlubiu

Nowy węzeł Warlubie koło Grudziądza na autostradzie A-1 w województwie kujawsko-pomorskim został we wtorek w nocy oddany do użytku przez spółkę Gdańsk Transport Company.
Obiekt, na który składają się wiadukt z drogami dojazdowymi tzw. łącznicami i punkt poboru opłat (dwie bramki wjazdowe i dwie zjazdowe), został zbudowany na 74. kilometrze, istniejącego od ponad dwóch lat, 90-kilometrowego odcinka autostrady z Rusocina k. Pruszcza Gdańskiego do Nowych Marz k. Grudziądza. W ramach inwestycji konieczne było też przebudowanie drogi wojewódzkiej nr 214. 

Koszt przejazdu samochodem z Rusocina do Warlubia ustalono na 14,70 złotych.  (Czytaj też: Darmowe odcinki autostrad nie dla wszystkich)

Pierwotnie zakładano, że węzeł Warlubie zostanie otwarty wraz z zakończeniem drugiego etapu budowy autostrady z Nowych Marz do Czerniewic k. Torunia. Ta 62-kilometrowa trasa ma być gotowa pod koniec 2011 r. Jednak o wcześniejsze otwarcie warlubskiego węzła apelowali mieszkańcy okolicznych miejscowości i przedstawiciele lokalnych władz.

"Przyspieszenie zakończenia budowy węzła było możliwe dzięki wykonaniu bardzo wielu prac ziemnych już w tracie pierwszego etapu powstawania autostrady z Rusocina do Nowych Marz. Ostatecznie budowę zakończono w październiku zeszłego roku i wówczas nasza firma podjęła rozmowy z Ministerstwem Infrastruktury w sprawie warunków funkcjonowania węzła, które niedawno zostały sfinalizowane" - powiedziała PAP rzeczniczka GTC Ewa Łydkowska Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • osskaa, 2011-02-02 12:00:58

    Ale ściema - 90dni nie mogli dojść do porozumienia z GDDKiA, olewając kierowców - przecież było wiadomo, że i tak się dogadają, a kierowcy mogli od 3 miesięcy jeździć.. A teraz jeszcze ściemniają o przyśpieszeniu. Chodziło o 100.000zł miesięcznie. Patałachy!!