Nowy wyciąg i lodowisko na Suwalszczyźnie

O nowy, ósmy z kolei wyciąg narciarski i lodowisko z wypożyczalnią łyżew wzbogaci się niebawem Wojewódzki Ośrodek Sportów Zimowych Szelment na Suwalszczyźnie. Ponadto powiększony zostanie snow park.
Nowy wyciąg i lodowisko na Suwalszczyźnie
Jak poinformował dyrektor ośrodka Wojciech Szczepkowski, wyciąg buduje firma z Zakopanego. Ma on być gotowy najpóźniej w połowie grudnia. Jego długość wyniesie 220 metrów. Będzie zlokalizowany obok snow parku, który WOSiR rozbuduje za kwotę ok. 50 tys. zł.

”Nasze inwestycje to odpowiedź na konkurencję w Druskiennikach, gdzie powstała snow arena pod dachem. Litewski obiekt jest inny, ale my musimy cały czas uatrakcyjniać naszą ofertę” – powiedział Szczepkowski.

Zaznaczył, że w zimowe weekendy w Szelmencie, oddalonym o 15 km od Suwałk, są duże kolejki, dlatego nowy wyciąg i nowe obiekty są potrzebne.

Ośrodek jest placówką wybudowaną przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Powstał w grudniu 2008 roku i od tego czasu jest największą zimową atrakcją w Północno-Wschodniej Polsce. W sezonie przyjmuje ponad 100 tys. narciarzy, także z Litwy i Rosji.

Na czterech naturalnych stokach będzie teraz osiem wyciągów orczykowych. Najdłuższa trasa ma 400 metrów; jest także 100-metrowa do nauki. Stoki są oświetlone i mogą być sztucznie śnieżone.
Ośrodek ma również hotel na 40 miejsc, restaurację, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, prowadzi też szkółkę narciarską. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE