PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy zakład w Rybniku

  • wnp.pl (tgan)    4 listopada 2009 - 16:21

Firma Messer otworzyła we wtorek (3.11) nowy zakład w Rybniku. Inwestycja realizowana w rybnickiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), kosztowała 30 mln euro. Zakład będzie produkować gazy techniczne, medyczne i spożywcze na potrzeby rynku polskiego, słowackiego oraz czeskiego.
Zakład - o powierzchni 1.000 m kw. - będzie pracował w ruchu ciągłym, a bezpośrednimi odbiorcami gazów skroplonych będą podmioty z Grupy Messer w Polsce, Czechach i Słowacji. Gazy te znajdują zastosowanie w prawie wszystkich branżach, tj. w metalurgii, przemyśle chemicznym, spożywczym, elektronicznym, farmaceutycznym, obróbki metali, technologiach ochrony środowiska oraz w medycynie. W Rybniku, obok ciekłych gazów technicznych, produkowany będzie również tlen medyczny oraz azot o bardzo wysokim poziomie czystości do zastosowań w przemyśle spożywczym.

Działalność produkcyjna prowadzona jest przez Eloros Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie, w której Messer Polska Sp. z o.o. oraz Cryogenic Engineering GmbH należy do Grupy Messer, posiadają po 50 proc. udziałów. Budowa instalacji rozdziału powietrza po raz pierwszy umożliwia firmie Messer posiadanie niezależnego systemu zaopatrzenia na największym rynku zbytu dla gazów przemysłowych w Europie Środkowej tzn. w Polsce.

- Na naszych podstawowych rynkach zbytu, przede wszystkich w Europie Środkowej i Wschodniej, opieramy się na własnym doświadczeniu w rozbudowywaniu sieci dystrybucji - komentuje właściciel i CEO Messer Group GmbH Stefan Messer - Wiele procesów może spełnić wymagania określone w wytycznych dotyczących ochrony środowiska Unii Europejskiej tylko pod warunkiem zastosowania gazów o odpowiednich właściwościach.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.