PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy żłobek w Sopocie. Mieszkańcy wybiorą miejsce

  • JS    23 marca 2018 - 22:50
Nowy żłobek w Sopocie. Mieszkańcy wybiorą miejsce
W mieście działa jeden publiczny żłobek – Puchatek, przy ul. Armii Krajowej 58. Uczęszcza do niego 56 dzieci Fot. Pixabay

W kolejce na przyjęcie do żłobka oczekuje ok. 120 dzieci. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców, władze Sopotu zdecydowały o budowie nowej placówki. Pod uwagę brane są dwie lokalizacje: przy ul. Obodrzyców 18-20 oraz Kolberga 8.
W mieście działa jeden publiczny żłobek – Puchatek, przy ul. Armii Krajowej 58. Uczęszcza do niego 56 dzieci. W kurorcie funkcjonuje również  5 żłobków niepublicznych, opiekujących się 75 dzieci oraz 1 klub dziecięcy. Miasto od 2012 r. wspomaga rodziców, których pociechy chodzą do żłobków niepublicznych, dofinansowując pobyt każdego dziecka kwotą 300 zł miesięcznie.

Potrzeba stworzenia nowego żłobka w mieście jest duża, w Sopocie mieszka 861 dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Powstała mapa demograficzna, z której wynikło, że najwięcej dzieci w wieku żłobkowym mieszka w północnej części Sopotu. A tam najlepsze warunki do budowy nowego obiektu są w dwóch lokalizacjach: przy ul. Obodrzyców 18-20 oraz Kolberga 8.

Teren przy ul. Obodrzyców 18-20 znajduje się w sąsiedztwie Przedszkola nr 4, ma dobry dojazd i infrastrukturę. Teren przy ul. Kolberga 8, przy Przedszkolu nr 12, jest również atrakcyjny, mimo dużo mniejszej działki i konieczności zmiany zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego i ewentualnego przebiegu magistrali grzewczej.

W nowej placówce, która powinna mieć powierzchnię ok. 500 m kw., powstałoby 60 miejsc dla maluchów. Budowa żłobka mogłaby się rozpocząć w ciągu kilku najbliższych lat – w zależności od tego, jaką lokalizację wybiorą mieszkańcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.