PARTNER PORTALU
  • BGK

O szansach lubuskiego lotniska

  • lubuskie.pl    8 kwietnia 2011 - 15:17

– Razem możemy zawiązać taką koalicję portów regionalnych, że łatwiej będzie nam o nie walczyć – powiedziała marszałek Elżbieta Polak na spotkaniu w sprawie lotniska Zielona Góra w Babimoście.
– Dyskutujemy o lotnisku od dawna. Prowadzimy wiele działań, ale okazuje się, że nie wszyscy o nich wiedzą. Dlatego przy otwartej kurtynie chcemy o nich rozmawiać, głównie z ważnymi osobami – powiedziała w ratuszu marszałek Elżbieta Polak.

Wyraziła nadzieję, że uda się połączyć siły i stworzyć koalicję portów lotniczych, która będzie mówić o swoich problemach na kwietniowym spotkaniu w Warszawie.

Program Rozwoju Sieci Lotnisk Regionalnych przedstawił Marian Konopiński ze Związku Regionalnych Portów Lotniczych. Mówił m.in. o lokalizacji lotniska w Babimoście i jego dostępności np. dla turystów.

– Mówiąc o rozwoju portu lotniczego, musimy mieć na uwadze różne segmenty popytu – powiedział. Z kolei o stanie zaangażowania prac nad strategią dla lotniska Zielona Góra w Babimoście mówił (za pośrednictwem internetowego przekazu video) Mariusz Bitkowski – manager firmy TRIO Management Inc. Spółka z o.o. w Warszawie.

Odpowiadając na pytanie wicemarszałka Jarosława Sokołowskiego o termin przygotowania materiałów, zapewnił, że większość prac będzie gotowa za kilka tygodni.

– Przewozy pasażerskie w tym roku na pewno będą – zapewniła marszałek województwa. Dodatkowe pieniądze na lotnisko, m.in. z ministerialnego bonusa, zostaną uruchomione w następnym roku.

W części dyskusyjnej padały pytania o finansowanie lotniska, cel i metody działania. Wszyscy, którzy zabrali głos, wyrazili przekonanie, że należy zrobić wszystko, aby rozwijać lotnisko w Babimoście.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.