PARTNER PORTALU
 • BGK

Obiecali a nie zrealizowali

 • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    20 stycznia 2011 - 11:00
Obiecali a nie zrealizowali

Gdyby zorganizowano konkurs obietnic bez pokrycia, to śląscy urzędnicy na pewno znaleźliby się w ścisłej czołówce. Wielkie plany, wizje, a fizycznie ciągle nic.
Wybrane obietnice bez pokrycia - przedstawia Dziennik Zachodni.

- Tor Formuły 1 na Śląsku. Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, argumentował, że wyścigi F1 na Śląsku będą cieszyć się wielką popularnością, nie zdradził jednak, kto miałby wybudować tor za 500 mln zł. Lokalizacja? Okolice węzła Sośnica w Gliwicach. Minął rok i o Kubicach w Gliwicach Ślązacy dalej mogą jedynie pomarzyć.

- Górnośląskie Centrum Delfinoterapii w Pszczynie. Pszczyńscy radni wierzyli, że ich miasto będzie sławne na cały świat dzięki ośrodkowi, w którym ludzie leczą różne choroby przy udziale ssaków pływających. Do Pszczyny kuracjusze mieli ściągać stadami, trzeba było tylko wybudować centrum delfinoterapii za ponad 20 mln zł. Patronat nad inwestycją objął ówczesny wojewoda śląski, Lechosław Jarzębski. I to by było na tyle.
 
- Indonezja w Zabrzu. Indonezyjska firma Ciputra ogłosiła, że w Zabrzu postawi megaosiedle. Władze miasta przyklasnęły, bo to cud, jakiego nie było. A był! 2 lata temu w Balinie nowe miasto chciał budować szejk.

- Nowy Rynek w Katowicach. Od dawna, nie pamiętamy już dokładnie od kiedy. Stolica aglomeracji walczy o Europejską Stolicę Kultury. Dwa lata temu prezydent Piotr Uszok obiecywał, że przebudowa rynku ruszy w styczniu 2011 r. A w 2002? Że plac nad place w Katowicach będzie gotowy w roku 2005. Cóż za zbieg okoliczności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Eterno Vagabundo, 2011-01-25 08:45:57

  Miast fantazjować i coś roić, Trza było się do czynu zbroić. Nim się o mrzonkach zwiedzą ludki, Najpierw cichaczem zliczyć dutki, Czy ich wystarczy na zadanie; A później brać się za działanie. Potem publicznie już na scenie, Czeka Was honor lub wykpienie.
 • grosik, 2011-01-20 13:13:05

  No tak,to b.smutne...Czekali godzina mi i nic !Obicanki cacanki...Nieporozumienie?
 • Leonard, 2011-01-20 11:38:28

  Czasami tak jest, że pomimo tego, że wyglądało na to, że mogą coś zrealizować nie dali rady. Może brakło im czasu a może po prostu okoliczności im na to nie pozwoliły. Warunki gospodarcze zmieniają się z dnia na dzień i czasmi trudno wszystko przewidzieć.