PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Bargłowa Kościelnego za ponad 178 mln

  • PAP    12 grudnia 2012 - 16:28
Obwodnica Bargłowa Kościelnego za ponad 178 mln

178, 7 mln zł brutto będzie kosztowała budowa obwodnicy Bargłowa Kościelnego (Podlaskie). To najkorzystniejsza oferta w przetargu, którą złożyła firma PORR Polska SA - podała w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Białymstoku.
Jeśli nie będzie odwołań od tego rozstrzygnięcia, umowa z wykonawcą będzie podpisana na początku 2013 roku, a budowa powinna ruszyć wiosną 2013 r. - poinformował w środę rzecznik prasowy GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski.

Obwodnica ma mieć 12 km długości. Znajdować się będzie w ciągu drogi krajowej nr 61 na odcinku Szczuczyn-Augustów.

Obwodnica będzie drogą jednojezdniową. Powstaną trzy skrzyżowania jednopoziomowe, nowy most na rzece Stłuczka, oświetlenie, drogi dojazdowe, chodniki dla pieszych, ekrany akustyczne chroniące przed hałasem. Będzie też odpowiednia infrastruktura z przejściami i płotkami dla zwierząt.

W przetargu startowało 11 oferentów. Najdroższa oferta wyceniona była na prawie 322,2 mln zł brutto - poinformował Malinowski. Jednym kryterium oceny była najniższa cena.

Budowa obwodnicy będzie dofinansowana z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej. Umowę w tej sprawie podpisano w połowie listopada. Jak podawało wówczas Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, unijne dofinansowanie ma wynieść 43,8 mln zł.

UE z programu Rozwój Polski Wschodniej wspiera również budowę dwóch innych obwodnic w Podlaskiem: Szczuczyna i Stawisk. Wszystkie znajdują się w ciągu drogi krajowej nr 61, przyszłej projektowanej międzynarodowej trasy Via Baltica. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.