PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Czudca ma być gotowa za dwa lata

  • PAP/MN    18 września 2017 - 12:23
Obwodnica Czudca ma być gotowa za dwa lata
Projekt inwestycji - według zapewnień resortu rozwoju - jest dobrze przygotowany przez władze województwa. (fot. PTWP)

Ponad 85 mln zł ma kosztować rozbudowa i budowa drogi wojewódzkiej nr 988 z Babicy do Zaborowa wraz z budową obwodnicy Czudca (woj. podkarpackie). Projekt uzyskał wsparcie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia w wysokości 72,7 mln zł.
Za dwa lata ma powstać obwodnica Czudca. W poniedziałek (18 września) w Rzeszowie podpisano umowę na dofinansowanie m.in. tej inwestycji.

Jak powiedział obecny na uroczystości wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, "przedsięwzięcie upłynni ruch pasażerski i towarowy", a "w konsekwencji wpłynie na skrócenie czasu przejazdu pomiędzy głównymi ciągami komunikacyjnymi woj. podkarpackiego".

"Jest to ważna inwestycja dla mieszkańców z gminy Czudec, bo ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z miejscowości, co poprawi jakość życia; zmniejszy się hałas i zwiększy się czystość powietrza. Niezwykle ważna jest także dla biznesu, bo poprawia warunki spedycyjne i podnosi atrakcyjność inwestycyjną regionu" - mówił wiceminister.

Zaznaczył, że projekt został "bardzo dobrze przygotowany przez władze województwa".

Planowane przedsięwzięcie będzie połączone z drogą krajową nr 19, a poprzez nią - z trasą ekspresową S19 i autostradą A4. Zbudowanych lub przebudowanych zostanie 4,4 km dróg.

Droga wojewódzka nr 988 prowadzi z Babicy do Warzyc k. Jasła liczy przeszło 43 km i biegnie ze wschodu na zachód Podkarpacia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.