PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica dla Szczecina

  • EMM    22 czerwca 2010 - 13:18

Polimex - Mostostal S.A. z Warszawy złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę V odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej.
Zgodnie ze specyfikacją przetargową wykonawca będzie miał 26 miesięcy na wybudowanie odcinka od ul. Krasińskiego i Duńskiej do skrzyżowania ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej.

Obwodnica Śródmiejska jest jedną z kluczowych inwestycji drogowych na terenie Szczecina. Jej budowa wpłynie na poprawę płynności ruchu a przede wszystkim odciąży ulice w centrum miasta m.in. ułatwi przejazd z dzielnic północnych w kierunku Pogodna.

Zakres prac obejmuje m.in. budowę nowego odcinka dwujezdniowej Obwodnicy Śródmiejskiej o długości 1 160 m; przebudowę skrzyżowania obwodnicy z ul. Chopina na długości ok. 450 m; przebudowę skrzyżowania obwodnicy z ulicami Arkońską - Niemierzyńską na długości ok. 550 m; przebudowę ul. Papieża Pawła VI na długości ok. 100 m.

Do wykonania jest też sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach z ulicami: Chopina, Niny Rydzewskiej, Arkońskiej i Niemierzyńskiej oraz na skrzyżowaniu ul. Arkońska i Niemierzyńska z ul. Papieża Pawła VI; budowa przejścia podziemnego pod obwodnicą w rejonie ul. Łabędziej; przebudowa wiaduktu kolejowego nad ul. Arkońską; przebudowa trakcji tramwajowej w obszarze przebudowy ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej.

Wybudowane drogi będą miały po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.