PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Ełku gotowa

  • PAP    23 lipca 2012 - 15:11
Obwodnica Ełku gotowa

130 mln zł kosztowała budowa obwodnicy Ełku (woj. warmińsko-mazurskie), która w poniedziałek zostanie oddana do użytku. Unijne dofinansowanie 5 km drogi to 113,5 mln zł.
Jak poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Karol Głębocki, w poniedziałek kolejne odcinki i węzły obwodnicy będą sukcesywnie udostępniane kierowcom, jednocześnie likwidowane będą obowiązujące do tej pory objazdy.

 Obwodnica będzie dostępna w całości w poniedziałek po południu.

Budowa nowej trasy wyprowadzającej ruch samochodów poza Ełk rozpoczęła się w grudniu 2010 r. Wykonawcą było konsorcjum firm: Mirbud ze Skierniewic, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów, Zakład Robót Mostowych Mostomar z Pietrzykowic oraz Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Międzyrzec Podlaski.

Nowo wybudowana droga mieści się w północnej części Ełku. Początek obwodnicy znajduje się ok. 300 m przed mostem między jeziorami Ełk i Sunowo, natomiast koniec zlokalizowany jest na skrzyżowaniu z ulicą Kolonia.

Inwestycja poza budową drogi tranzytowej obejmowała też budowę dróg lokalnych i dojazdowych oraz skrzyżowań. Powstały także: tunel, wiadukty kolejowe i drogowe, ekrany akustyczne i przejścia dla zwierząt.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.