PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Kartuz zostanie oddana przed terminem

  • aw    25 sierpnia 2016 - 10:29
Obwodnica Kartuz zostanie oddana przed terminem

Do tej pory wykonano już prace związane ze wzmocnieniem podłoża na trasie zasadniczej i 95 proc. robót ziemnych (fot.mat.pras./Strabag)

• Budowa obwodnicy Kartuz w woj. pomorskim zbliża się ku końcowi.
• Wykonawca inwestycji, firma Strabag planuje oddanie drogi do końca października, czyli 2 miesiące przed terminem.
• Obwodnica ma zmniejszyć korki na drogach dojazdowych do Kartuz od strony Przodkowa (Wejherowa) i Gdańska.
Zaawansowanie prac przy budowie obwodnicy na koniec sierpnia wynosi 80 proc., co oznacza że droga może zostać oddana do użytku 2 miesiące przed terminem - informuje wykonawca.

To newralgiczna droga dla mieszkańców Kartuz i okolicznych miejscowości. Oddanie do użytku inwestycji przed planowanym terminem spowoduje zmniejszenie zatorów na drogach dojazdowych do Kartuz od strony Przodkowa (Wejherowa) i Gdańska.

Do tej pory wykonano już prace związane ze wzmocnieniem podłoża na trasie zasadniczej i 95 proc. robót ziemnych. W 100 proc. zbudowano warstwy konstrukcyjne nawierzchni niebitumiczne, 80 proc. warstw konstrukcyjnych nawierzchni bitumicznej i 20 proc. warstwy ścieralnej.

 Stan zaawansowania prac na chodnikach, ścieżkach rowerowych i ciągach pieszo-rowerowych wynosi 65 proc. Zgodnie z harmonogramem ukończono także dwa ronda na wlotach do Kartuz z kluczowych kierunków tj. od strony Gdańska oraz od strony Wejherowa.

W ramach kontraktu Strabag przebudowuje drogę wojewódzką 224 od Grzybna do skrzyżowania z ulicą 3. Maja i buduje nowy odcinek jezdni od skrzyżowania ulic Węglowej i 3. Maja aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 211 (ul. Gdańska). W ramach kontraktu przebudowie podlega również ul. Węglowa na długości 680 m.

Inwestycja realizowana jest w oparciu o unijny Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wartość kontraktu wynosi 14,6 mln zł netto. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Obwodnica Kartuz to jedna z dwóch tego typu inwestycji prowadzonych przez Strabag na terenie Kaszub. Drugą jest budowania niemal w tym samym czasie obwodnica Kościerzyny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • BiuroPrasowe, 2016-08-26 08:49:16

    Błąd w tekście! Inwestycja jest finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.