PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Kępna najprędzej w 2012, S8 powstanie szybciej

  • RAF/materiały prasowe    10 grudnia 2009 - 13:47

Dyrektor poznańskiego oddziału GDDKiA Marek Napierała zapowiedział w urzędzie miasta i gminy w Kępnie, że w styczniu przyszłego roku powinny zostać wydane decyzje środowiskowe, co pozwoli na uzyskanie zgody na realizację odcinaka drogi S8 Syców – Kępno – Wieruszów na przełomie lipca i sierpnia 2010 roku. Inwestycja ma być wykonana w ciągu 24 miesięcy.
Marek Napierała przedstawił w Kępnie informację o pracach wykonanych na przebiegających przez Powiat Kępiński drogach krajowych nr 8 i nr 11. O ile dyrektor wlał miód w serce lokalnej społeczności odnośnie przyszłości S8 Syców – Kępno – Wieruszów, o tyle co do inwestycji w obwodnicę Kępna (rzeczona DK 11) nie miał już zbyt dobrych wiadomości. Droga powstanie, ale za kilka lat. Zadanie dotyczące budowy odcinka drogi S11 wokół Kępna nie jest bowiem ujęte imiennie w Programie budowy dróg krajowych na lata 2008 – 2012

Napierała stwierdził, że rok 2010 będzie czasem na uzyskanie potrzebnych decyzji administracyjnych i maksymalnego przyspieszenia pozyskiwania nieruchomości pod przebieg priorytetowej dla miasta drogi. Na przełomie lat 2010 i 2011 mają być przeprowadzone procedury przetargowe, zaś wiosna 2011 roku ma być początkiem inwestycji. Również prace nad tą drogą mają zamknąć się w dwóch sezonach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Mieszkaniec przy obwodnicy, 2011-04-28 09:00:10

    Należało by pomyśleć o istniejącym już odcinku obwodnicy Wrocław -Warszawa zaczynającej się od ulicy Wrocławskiej a kończącej się na krzyżówce w Mianowicach. Ruch i hałas jest tak duży ze aż prosi się o ekrany ochronne po stronie od MacDonald do wiaduktu kolejowego. Hałas jest tak duży że o odpocz...ynku w ogródkach przydomowych można tylko pomarzyć. Kiedyś śpiewały słowiki a teraz telewizji nie można spokojnie posłuchać w domu.A Wieruszów ekrany ma prawie na całej długości tej drogi Poddaje to rozwadze i przemyśleniom RDP Kępno i panu Napierały z GDDKiA Poznań  rozwiń
  • Paweł, 2010-01-08 20:12:17

    Za obwodnicę na jedenastce proponuję przykuć jaśnie pana Napierałę przy światłach na grobli niech sobie inteligent jeden popatrzy jak to wygląda. Przecież to są jawne jaja jakie się robi ze społeczeństwa.