Obwodnica Kępna najprędzej w 2012, S8 powstanie szybciej

  • RAF/materiały prasowe
  • 10-12-2009
  • drukuj
Dyrektor poznańskiego oddziału GDDKiA Marek Napierała zapowiedział w urzędzie miasta i gminy w Kępnie, że w styczniu przyszłego roku powinny zostać wydane decyzje środowiskowe, co pozwoli na uzyskanie zgody na realizację odcinaka drogi S8 Syców – Kępno – Wieruszów na przełomie lipca i sierpnia 2010 roku. Inwestycja ma być wykonana w ciągu 24 miesięcy.

Marek Napierała przedstawił w Kępnie informację o pracach wykonanych na przebiegających przez Powiat Kępiński drogach krajowych nr 8 i nr 11. O ile dyrektor wlał miód w serce lokalnej społeczności odnośnie przyszłości S8 Syców – Kępno – Wieruszów, o tyle co do inwestycji w obwodnicę Kępna (rzeczona DK 11) nie miał już zbyt dobrych wiadomości. Droga powstanie, ale za kilka lat. Zadanie dotyczące budowy odcinka drogi S11 wokół Kępna nie jest bowiem ujęte imiennie w Programie budowy dróg krajowych na lata 2008 – 2012

Napierała stwierdził, że rok 2010 będzie czasem na uzyskanie potrzebnych decyzji administracyjnych i maksymalnego przyspieszenia pozyskiwania nieruchomości pod przebieg priorytetowej dla miasta drogi. Na przełomie lat 2010 i 2011 mają być przeprowadzone procedury przetargowe, zaś wiosna 2011 roku ma być początkiem inwestycji. Również prace nad tą drogą mają zamknąć się w dwóch sezonach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Należało by pomyśleć o istniejącym już odcinku obwodnicy Wrocław -Warszawa zaczynającej się od ulicy Wrocławskiej a kończącej się na krzyżówce w Mianowicach. Ruch i hałas jest tak duży ze aż prosi się o ekrany ochronne po stronie od MacDonald do wiaduktu kolejowego. Hałas jest tak duży że o odpocz...ynku w ogródkach przydomowych można tylko pomarzyć. Kiedyś śpiewały słowiki a teraz telewizji nie można spokojnie posłuchać w domu.A Wieruszów ekrany ma prawie na całej długości tej drogi Poddaje to rozwadze i przemyśleniom RDP Kępno i panu Napierały z GDDKiA Poznań rozwiń

Mieszkaniec przy obwodnicy, 2011-04-28 09:00:10 odpowiedz

Za obwodnicę na jedenastce proponuję przykuć jaśnie pana Napierałę przy światłach na grobli niech sobie inteligent jeden popatrzy jak to wygląda. Przecież to są jawne jaja jakie się robi ze społeczeństwa.

Paweł, 2010-01-08 20:12:17 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE