Obwodnica Końskich już otwarta

135 mln zł kosztowało przebudowanie prawie 12 km drogi wojewódzkiej 728 w powiecie koneckim (Świętokrzyskie) oraz wybudowanie w jej ciągu 4 km nowej obwodnicy Końskich. W poniedziałek oficjalnie otwarto trasę.
Obwodnica Końskich już otwarta
Przebudowany odcinek przebiega od skrzyżowania z drogą krajową nr 74 Sulejów-Kielce do Kornicy. Na długości 4 km droga przebiega nowym śladem, jako obwodnica Końskich.

Jak powiedział PAP członek zarządu województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak, była to długo wyczekiwana i ważna dla tego miasta inwestycja. "Pozwoli ona na rozładowanie ruchu tranzytowego przez Końskie. Miasto było zatłoczone przez samochody, następowało zwolnienie ruchu, teraz udało się ten problem zlikwidować" - ocenił.

Na objętej pracami trasie powstało wiele dużych obiektów inżynierskich. "Zbudowaliśmy m.in. nowe mosty w Sielpi i Kornicy, pięcioprzęsłowy wiadukt nad linią kolejową, szereg rond i zatok autobusowych" - powiedział Maćkowiak. Wzdłuż drogi powstała także, ważna z punktu widzenia turystyki ścieżka rowerowa, prowadząca do popularnego w regionie kąpieliska w Sielpi.

Wartość całej inwestycji wraz z nadzorem i kosztami wykupu gruntów wyniosły 135 mln zł. Około 82 mln zł pochodziło z Programu Operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013".

Droga nr 728 Jędrzejów-Grójec przebiega przez województwa: świętokrzyskie, łódzkie i mazowieckie.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

obwodnica i przechodzi przez miasto -"bardzo trafiona inwestycja"

rys, 2014-01-26 19:44:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE