PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Łańcuta: Wydłużono termin składania ofert w przetargu

  • PAP/MN    12 września 2017 - 15:53
Obwodnica Łańcuta: Wydłużono termin składania ofert w przetargu
Inwestycja realizowana będzie w systemie "optymalizuj-projektuj-buduj". (fot. pixabay)

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad wydłużył termin składania ofert w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Łańcuta (woj. podkarpackie) do 25 września br. Trasa będzie liczyła ok. 5,8 km i jej budowa zakończy się w 2021 r.
Jak poinformował we wtorek (12 września) Bartosz Wysocki z GDDKiA w Rzeszowie, powodem przesunięcia terminu, który pierwotnie był wyznaczony na 11 września, jest duża liczba pytań od potencjalnych oferentów. "Teraz musimy odpowiedzieć na wszystkie zapytania, które wpłynęły, dlatego termin został wydłużony do 25 września" - dodał.

W przetargu przyjęto, że cena będzie stanowić 60 proc. kryterium wyboru oferty. Pozostałe 40 proc. to będą tzw. kryteria pozacenowe, będą to głównie kryteria jakościowe, w tym właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "optymalizuj-projektuj-buduj". Trasa będzie liczyła ok. 5,8 km i jej budowa zakończy się w 2021 r.

Przyszły wykonawca nie tylko zaprojektuje, ale także wybuduje i uzyska decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obwodnicy Łańcuta.

Czytaj też: Koszalin, Sianowo i Góra Kalwaria będą miały obwodnice

Od dnia podpisania umowy wybrany wykonawca będzie miał maksymalnie 37 miesięcy za zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy. Przy czym do czasu trwania prac budowlanych nie będzie wliczany okres zimowy (od 15 grudnia do 15 marca). Natomiast zgodnie z zapisami przetargu minimalny termin realizacji całej inwestycji to 34 miesięcy.

Obwodnica będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, powstaną też chodniki i ścieżki rowerowe. Trasa będzie częścią drogi krajowej nr 94, która prowadzi ze Zgorzelca do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.