PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Mińska Mazowieckiego otwarta

  • PAP    30 sierpnia 2012 - 07:20
Obwodnica Mińska Mazowieckiego otwarta

Od środy kierowcy mogą korzystać z ponad 20-kilometrowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego – poinformowała GDDKiA.
To pierwszy odcinek autostrady A2 na wschód od Warszawy. Według planów autostrada ma poprowadzić do granicy z Białorusią w Kukurykach. Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 2 od zachodu Mińska Mazowieckiego wjadą na nową trasę w okolicy wsi Choszczówka, natomiast jadący od wschodu – w okolicach wsi Ryczołek. Według wyliczeń GDDKiA, skorzystanie z obwodnicy skróci czas podróży o ponad pół godziny.

Na drogach dojazdowych będą wciąż trwały prace wykończeniowe, ale nie utrudnią one ruchu na ciągu głównym trasy – zapewnia GDDKiA w komunikacie. Ostateczny odbiór inwestycji odbędzie się po zakończeniu robót wykończeniowych.

Obwodnica Mińska Mazowieckiego została wydzielona z realizacji budowy A2. Jak argumentuje GDDKiA, chodziło o jak najszybsze wybudowanie trasy, aby poprawić na tym odcinku bezpieczeństwo w ruchu drogowym i przenieść ruch tranzytowy – w tym przede wszystkim ruch pojazdów ciężkich – poza centrum miasta.

Każdego dnia przez Mińsk Mazowiecki przejeżdża 26 tys. pojazdów, w tym 7 tys. pojazdów ciężkich. W ramach budowy obwodnicy powstały 3 węzły drogowe (Mińsk Mazowiecki, Jakubów, Kałuszyn), 4 wiadukty w ciągu A2, 10 wiaduktów w ciągu dróg poprzecznych i serwisowych, 1 obiekt mostowy, 1 kładka dla pieszych, 13 przepustów, 2 miejsca obsługi podróżnych, 3 place pod stacje poboru opłat oraz 35 km dróg dojazdowych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.