PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Muszyny wkrótce otwarta

  • PAP    6 listopada 2013 - 11:20
Obwodnica Muszyny wkrótce otwarta

Zakończyła się budowa około 1,5-kilometrowej obwodnicy uzdrowiskowej Muszyny w woj. małopolskim. Droga zostanie wkrótce udostępniona użytkownikom - poinformowano w środę w Urzędzie Miasta i Gminy Muszyny.
Władze miasta czekają jeszcze na pozwolenia na użytkowanie drogi, które ma wydać starosta nowosądecki i wojewoda małopolski. Jak zapewniają, obwodnica zostanie otwarta niezwłocznie po wydaniu tych dokumentów.

Podróżujący mogli już przejeżdżać nową obwodnicą w piątek w święto Wszystkich Świętych oraz weekend po nim następujący.

Czytaj też: Kto dokończy obwodnicę Muszyny?

Prace budowlane rozpoczęły się w grudniu 2011 roku. Jesienią zeszłego roku zostały przerwane z powodu upadłości poprzedniego wykonawcy - Grupy Finansowej Cargo. Inwestycję dokończyła firma budowlana Strabag.

Około 1,5-kilometrowa obwodnica pozwoli na ograniczenie ruchu w ścisłym, objętym ochroną konserwatorską centrum miasta oraz wyprowadzi z niego ruch tranzytowy w kierunku Żegiestowa, Piwnicznej i przejścia granicznego ze Słowacją w Leluchowie.

Obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej nr 971 została zlokalizowana po północno-zachodniej stronie miasta wzdłuż toru kolejowego Muszyna-Krynica. Ma dwa rozjazdy: na Piwniczną i na Leluchów.

Inwestycja o wartości blisko 28 mln zł otrzymała unijne wsparcie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, w wysokości prawie 24 mln zł. Pozostałe środki to wkład własny gminy Muszyna i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.