PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Olkusza została już otwarta

  • PAP    8 listopada 2013 - 17:08
Obwodnica Olkusza została już otwarta

Kierowcy od piątku mogą korzystać z pierwszego odcinka obwodnicy Olkusza w woj. małopolskim. 5-kilometrowa trasa łączy drogę wojewódzką nr 783 z drogą krajową nr 94. Od września tego roku trwa budowa drugiego odcinka tej obwodnicy.
Jak podkreślają władze miasta, inwestycja ma na celu usprawnienie komunikacji w Olkuszu. Nowa trasa przenosi znaczną część ruchu tranzytowego poza centrum miasta. Poprawia też dojazd do stref aktywności gospodarczej w Trzebini i Wolbromiu.

Pierwszy odcinek obwodnicy budowany był od 2012 roku. Inwestycja kosztowała prawie 24 mln zł, a dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wyniosło 20,3 mln.

Od września tego roku trwa budowa drugiego odcinka obwodnicy miasta. Trasa łącząca drogę krajową nr 94 z Krakowa na Śląsk z drogą wojewódzką nr 791 w kierunku Trzebini będzie gotowa pod koniec 2014 roku.

Ten odcinek obwodnicy Olkusza będzie miał prawie 3 kilometry długości. Przy okazji budowy drogi powstaną też nowe chodniki, przystanki autobusowe, oświetlenie, przejścia podziemne i zbiorniki retencyjne.

Inwestycja o wartości niespełna 29 mln zł otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych, wynoszące prawie 18 mln zł.

Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa poinformował, że trasa w Olkuszu jest jednym z przedsięwzięć w ramach planu budowy obwodnic w 12 małopolskich miejscowościach za łączną kwotę 670 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.