PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Ostrowca czynna od wtorku

  • PAP    12 października 2012 - 16:59
Obwodnica Ostrowca czynna od wtorku

Kierowcy będą mogli od wtorku korzystać z ul. Zagłoby, która pełni rolę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Inwestycja gminy ułatwi ruch tranzytowy na krajowej trasie nr 9. Ma to poprawić komfort jazdy od strony Warszawy oraz Lublina.
Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy gminy Ostrowiec Grzegorz Partyka, otwarcie dla ruchu ul. Zagłoby - fragmentu drogi krajowej nr 9 - zaplanowano na wtorkowe południe.

Czytaj też: Ostrowiec kończy swoją obwodnicę

W połączeniu z remontowaną przez powiat ul. Samsonowicza, nowa ulica zapewni też wyprowadzenie z centrum miasta samochodów ciężarowych dowożących złom do Huty CELSA i wywożących wyprodukowane w niej wyroby stalowe. To ważne udogodnienie dla mieszkańców Ostrowca.

"Ta budowa to największa inwestycja realizowana przez gminę. Wartość zrealizowanych robót budowlanych wynosi ponad 50 mln zł, a łączna wartość inwestycji ponad 67 mln zł. Oprócz samego ciągu drogi i towarzyszących jej chodników, ścieżek rowerowych czy oświetlenia, zmodernizowana została infrastruktura podziemna" - powiedział Partyka. Dodał, że wykonawca inwestycji kończy nasadzenia drzew i krzewów oraz poprawia skarpy.

W jego ocenie, aby ruch z krajowej trasy nr 9 całkowicie wyprowadzić z Ostrowca Świętokrzyskiego brakuje jeszcze łącznicy o długości około 2,5 km na terenie gminy Bodzechów.

Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 67 mln zł, z czego 40 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Budowa ponad 4-kilometrowego odcinka drogi z mostem na rzece Szewniance oraz wiaduktem nad drogą wojewódzką i torami w rejonie wsi Denkówek trwała półtora roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.