Obwodnica Ostrowca czynna od wtorku

Kierowcy będą mogli od wtorku korzystać z ul. Zagłoby, która pełni rolę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Inwestycja gminy ułatwi ruch tranzytowy na krajowej trasie nr 9. Ma to poprawić komfort jazdy od strony Warszawy oraz Lublina.
Obwodnica Ostrowca czynna od wtorku

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy gminy Ostrowiec Grzegorz Partyka, otwarcie dla ruchu ul. Zagłoby - fragmentu drogi krajowej nr 9 - zaplanowano na wtorkowe południe.

Czytaj też: Ostrowiec kończy swoją obwodnicę

W połączeniu z remontowaną przez powiat ul. Samsonowicza, nowa ulica zapewni też wyprowadzenie z centrum miasta samochodów ciężarowych dowożących złom do Huty CELSA i wywożących wyprodukowane w niej wyroby stalowe. To ważne udogodnienie dla mieszkańców Ostrowca.

"Ta budowa to największa inwestycja realizowana przez gminę. Wartość zrealizowanych robót budowlanych wynosi ponad 50 mln zł, a łączna wartość inwestycji ponad 67 mln zł. Oprócz samego ciągu drogi i towarzyszących jej chodników, ścieżek rowerowych czy oświetlenia, zmodernizowana została infrastruktura podziemna" - powiedział Partyka. Dodał, że wykonawca inwestycji kończy nasadzenia drzew i krzewów oraz poprawia skarpy.

W jego ocenie, aby ruch z krajowej trasy nr 9 całkowicie wyprowadzić z Ostrowca Świętokrzyskiego brakuje jeszcze łącznicy o długości około 2,5 km na terenie gminy Bodzechów.

Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 67 mln zł, z czego 40 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Budowa ponad 4-kilometrowego odcinka drogi z mostem na rzece Szewniance oraz wiaduktem nad drogą wojewódzką i torami w rejonie wsi Denkówek trwała półtora roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE