Obwodnica Podegrodzia gotowa

Zakończyła się budowa obwodnicy Podegrodzia koło Nowego Sącza w woj. małopolskim. Inwestycja o wartości 53 mln zł została dofinansowana ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Obwodnica Podegrodzia gotowa

Jak zaznaczył w sobotę marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa (oceń działania marszałka), dzięki nowej trasie możliwe będzie odciążenie pobliskich miejscowości - Brzeznej, Stadeł i Podegrodzia - od nadmiernego ruchu ciężkich pojazdów.

Skorzystają na tym kierowcy i pasażerowie samochodów, którzy udają się w podróż na Słowację i do małopolskich uzdrowisk.

Obwodnica Podegrodzia ma blisko 6,5 km długości. Oprócz nowej jezdni prace budowlane objęły m.in. budowę czterech rond oraz trzech mostów na potokach Jastrzębik, Słomka i Gostwiczanka.

W ramach projektu przebudowano też istniejące drogi powiatowe i gminne w rejonie skrzyżowań z obwodnicą. Dzięki przebudowie wału przeciwpowodziowego poprawiła się ochrona powodziowa Podegrodzia.

Realizację inwestycji rozpoczęto w styczniu 2010 r. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 53 mln zł. Wysokość przyznanego dofinansowania w ramach MRPO to blisko 44,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE