PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Pruszcza Gdańskiego otwarta

  • PAP    16 grudnia 2011 - 16:41
Obwodnica Pruszcza Gdańskiego otwarta

Do użytku oddano w piątek ponad 2,4 km obwodnicę Pruszcza Gdańskiego. Jej wartość wyniosła 61 mln zł i została sfinansowana po połowie z budżetu miasta oraz z dotacji Unii Europejskiej. To największa inwestycja w historii Pruszcza Gdańskiego.
- Od ponad 20 lat wiadomo było, że budowa obwodnicy Pruszcza Gdańskiego to konieczność ze względu na rozwój miasta. Jej realizacja była ciągle odwlekana, ze względu na koszt inwestycji, będący niezwykłym wyzwaniem dla budżetu miasta.

Dzięki dofinansowaniu unijnemu udało się ją zrealizować - powiedział podczas uroczystości otwarcia drogi burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. Podkreślił, że to największa inwestycja w historii Pruszcza Gdańskiego.

Obwodnica Pruszcza Gdańskiego oprócz 2,417 km drogi, to także wiadukt nad torami kolejowymi, most na rzece Raduni, duże rondo w ciągu drogi wojewódzkiej nr 226 oraz trzy skrzyżowania. Wykonano też renowację rowów melioracyjnych oraz wzmocniono brzegi rzeki.

Do pełnej realizacji obwodnicy pozostało jeszcze kilka inwestycji: oświetlenie trasy będzie uruchomione pod koniec roku, a do maja 2012 r. na skrzyżowaniu z ulicą Grunwaldzką stanie sygnalizacja świetlna.

Aby cały układ komunikacyjny, związany z obwodnicą, działał prawidłowo, miasto zbuduje jeszcze ulicę PCK, która w przyszłości skieruje ruch z nowej drogi na ulicę Kasprowicza. Prace te mają być wykonane latem przyszłego roku. Natomiast ulica Podmiejska, która wzdłuż nieczynnej cukrowni połączy obwodnicę z ulicą Dworcową, ma być oddana do użytku jesienią 2012 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • grzesiek, 2011-12-23 16:08:42

    mała poprawka do poprzedniego posta: nie przez dw 222 ale przez przyszłą S7 od S6 do DK1
  • grzesiek, 2011-12-20 16:53:33

    Ja bym jeszcze DK1 puścił przez dw222 do Straszyna i przez S6 do ronda w Rusocinie do starej dk1 - lub teraz 91.