PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Sanoka: Przetarg bez zastrzeżeń prezesa Urzędu Zamówień Publicznych

  • PAP/AT    26 stycznia 2016 - 14:51
Obwodnica Sanoka: Przetarg bez zastrzeżeń prezesa Urzędu Zamówień Publicznych
Obwodnica Sanoka powinna powstać do 2020 roku. Fot. GDDKiA

• Prezes UZP nie wniósł uwag do przetargu na obwodnicę Sanoka
• Wybrany przetargu wykonawca musi wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy.
• Obwodnica Sanoka realizowana będzie w systemie "zaprojektuj-buduj".
Prezes Urzędu Zamówień Publicznych (UZP) nie wniósł żadnych uwag do przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka (Podkarpackie) - poinformowała rzeczniczka prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie Joanna Rarus.

Dodała, że teraz wybrany przetargu wykonawca - konsorcjum z liderem firmą Max Boegl Polska - musi wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy. "Po tym jak to zrobi będziemy mogli podpisać umowę" - wyjaśniła.

Konsorcjum zaoferowało wykonanie zadania w ciągu 33 miesięcy z 10-letnią gwarancję jakości, za kwotę prawie 140 mln zł.

Obwodnica Sanoka realizowana będzie w systemie "zaprojektuj-buduj". Oznacza to, że wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), a następnie wybuduje trasę. Rarus zaznaczyła, że zakończenie inwestycji planowane jest na lipiec 2019 r.

Przetarg na zaprojektowanie i budowę sanockiej obwodnicy był dwuetapowy. W pierwszym etapie złożono 20 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Złożone wnioski zweryfikowano pod kątem m.in. posiadanego potencjału. GDDKiA oceniła także zdolność wykonawców do należytego wykonania zamówienia.

W drugim etapie postępowania przetargowego do złożenia ofert cenowych zaproszono 18 wykonawców. Ostatecznie oferty złożyło dziewięć podmiotów. Oferta konsorcjum Max Boegl była najniższa. Z kolei najwyższą złożyło konsorcjum firm z liderem - Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty Łódź - prawie 230 mln zł.

Początek obwodnicy zlokalizowany będzie na skrzyżowaniu istniejącej drogi krajowej nr 28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz - Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 84. Trasa będzie mieć ok. 7 km.

Według wstępnych szacunków koszt sanockiej obwodnicy miał wynieść ok. 250 mln zł. W ciągu doby przez Sanok przejeżdża ok. 25 tys. samochodów.

Obwodnica Sanoka finansowana będzie w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.