PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Strzyżowa: Budowa ruszy na przełomie 2017 i 2018 r.

  • PAP/AT    9 grudnia 2015 - 19:53
Obwodnica Strzyżowa: Budowa ruszy na przełomie 2017 i 2018 r.

Wynagrodzenie lekarzy stażystów miałoby wzrosnąć do 3,5 tys. zł brutto (fot.fotolia)

Do 2020 r. ma być gotowa obwodnica Strzyżowa (Podkarpackie). Przetarg na budowę zostanie ogłoszony w przyszłym roku. Budowa obwodnicy, która będzie częścią drogi woj. nr 988, ma kosztować ok. 160 mln zł.
Jak poinformował rzecznik prasowy marszałka województwa podkarpackiego Tomasz Leyko, gotowa jest już dokumentacja tej inwestycji.

"W przyszłym roku planujemy ogłosić przetarg na budowę obwodnicy. Rozpoczęcie budowy powinno nastąpić na przełomie 2017 i 2018 r. Trasa ma być gotowa do 2020 r." - dodał.

Obwodnica będzie realizowana systemem zaprojektuj i wybuduj, dzięki temu ma powstać szybciej. System ten zakłada bowiem zastąpienie dwóch odrębnych przetargów - na projektowanie i realizację inwestycji - tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie.

Władze samorządowe szacują, że koszt budowy obwodnicy wyniesie ok. 160 mln zł. Ostateczna cena znana będzie po rozstrzygnięciu przetargu. Inwestycja będzie współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

W ramach budowy obwodnicy powstanie ok. 6 km nowej drogi, rondo oraz pięć wiaduktów drogowych.

Samorząd Strzyżowa starał się o budowę obwodnicy już od lat 70. ub. wieku, wówczas zaplanowany został przebieg drogi. Trasa obwodnicy przebiegać będzie przez tereny, które samorząd miasta obecnie uzbraja, a w przyszłości obszar ten ma być włączony do specjalnej strefy ekonomicznej. Obecnie droga wojewódzka przebiega przez samo centrum miasta.

Obwodnica będzie częścią drogi wojewódzkiej nr 988, która biegnie ze wschodu na zachód województwa, łączy dwie drogi krajowe - nr 19 i 28.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.