PARTNER PORTALU
  • BGK

Obwodnica Suwałk coraz bliżej. Wiemy, kto ją wybuduje

  • bad    12 sierpnia 2015 - 19:47
Obwodnica Suwałk coraz bliżej. Wiemy, kto ją wybuduje

Prace mają trwać 34 miesiące od podpisania umowy. Fot. mat. prasowe

Wybrano najkorzystniejszą (243 mln zł) ofertę na budowę obwodnicy Suwałk. Prace mają trwać 34 miesiące od podpisania umowy.
Warta 243,46 mln zł netto oferta Budimeksu na projekt i budowę obwodnicy Suwałk została uznana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) za najkorzystniejszą w postępowaniu przetargowym.

Roboty mają rozpocząć się w dniu zawarcia umowy, zakończyć - 34 miesiące od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca).

Gwarancja na 10 lat obejmuje konstrukcję nawierzchni (poza warstwą ścieralną), ekrany akustyczne, oznakowanie pionowe, prefabrykaty betonowe, drogowe obiekty inżynierskie; 5 lat na warstwę ścieralną; 4 lata na oznakowanie poziome grubowarstwowe; 3 lata na zieleń i 1 rok na oznakowanie poziome cienkowarstwowe, podano również.

W przetargu GDDKiA kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty były cena (90%), termin realizacji (5%) oraz okres gwarancji jakości (5%).

Obwodnica Suwałk bardzo oczekiwaną inwestycją

Obwodnica Suwałk ma być dwupasmową drogą ekspresową o długości 13 km. Droga jest częścią międzynarodowego szlaku transportowego Via Baltica.

W lutym 2014 Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ogłosiło, że obwodnica Suwałk jest priorytetem resortu. Ponadto fakty dotyczącą budowy obwodnicy Suwałk są następujące:

– jest ona najlepiej przygotowanym do realizacji od strony dokumentacyjnej odcinkiem trasy S-61, czyli Via-Baltica.

– będzie ona realizowana wcześniej niż odcinek drogi ekspresowej S-61 Suwałki- Budzisko, którego stan przygotowania do realizacji jest w fazie wyboru wariantu przebiegu tej trasy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.